6 природних засобів від діабетичної нейропатії, що дійсно працюють

Діабетична нейропатія – ускладнення цукрового діабету, що проявляється онімінням кінцівок, хронічним болем, порушенням рівноваги, еректильною дисфункцією, аноргазмією, м’язевими спазмами, слабкістю.

Позитивна новина в тому, що ці неприємні зміни можна попередити дуже простими речами. Найважливіші серед них:

1. Контроль рівня цукру в крові

Найкраще, що можна зробити для попередження нейропатії при цукровому діабеті – це контролювати рівень глюкози в крові. Нормальний рівень цукру є найважливішою річчю в запобіганні пошкодження нервів, кровоносних судин, очей, шкіри.

Найкращий спосіб зробити це – регулярні дослідження рівня глюкози, здорове харчування, постійна робота з лікарем для визначення стратегії лікування діабету.

2. Дотримання відповідної дієти

Харчування – це основне, що впливає на рівень цукру в крові. Основний раціон при цукровому діабеті мають складати свіжі прості продукти. Серед них:

  • овочі та зелень: листя салату, рукола, шпинат, петрушка, хрестоцвітні (особливо броколі), пасльонові, інші овочі
  • риба: жирних сортів, зокрема, лосось, скумбрія, сьомга, форель
  • здорові жири: кокосова олія, оливкове масло, горіхи, насіння та авокадо
  • білкова їжа: яловичина, курятина, яйця, бобові

Обмежте або зменшіть споживання простих вуглеводів та солодких напоїв, додавання цукру.

3. Регулярні фізичні навантаження

Виконуйте легкоатлетичні вправи, такі як їзда на велосипеді, плавання або прогулянки. Це допоможе клітинам поліпшити чутливість до інсуліну і знизити рівень глюкози в крові.

Регулярні фізичні вправи – це один з найпростіших способів керування симптомами діабету, фізична активність допомагає підтримувати здорову вагу, контролювати рівень цукру в крові.

4. Паління та вживання алкоголю

Позбудьтесь шкідливих звичок, особливо паління і вживання алкоголю, оскільки вони погіршують чутливість рецепторів до інсуліну та підвищують рівень глюкози крові.

5. Керування стресом

Стрес провокує виникнення і прогресування запалення, підвищує ризик виникнення різного роду ускладнень діабету. Приділяйте більше уваги відпочинку, зокрема, заняттям хобі чи перебуванню на природі. Акупунктура – це ще один вид лікування, що допомагає знизити стрес і біль.

6. Природні засоби зниження болю

Якщо діабетична нейропатія вже розвинулась, можуть допомогти комбінації природних засобів. Дослідження показали, що деякі природні засоби та антиоксиданти мають протизапальні властивості і допомагають зупинити пошкодження нервів унаслідок прогресування цукрового діабету та зменшити біль. До них відносяться:

  • Альфа-ліпоєва кислота: ця речовина продемонструвала поліпшення чутливості до інсуліну та попередження нейропатії. Приймається в дозі від 200 мг.
  • Хром: також допомагає покращити чутливість до інсуліну. Приймається від 200 мкг на добу.
  • Кориця: допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Додавайте її до щоденних страв або можна приймати у вигляді добавок CinSulin по 200 мг/добу.
  • Омега-3 риб’ячий жир: продемонстрував у дослідженнях поліпшення стану при цукровому діабеті. Ефективна доза для дорослих від 800 мг/добу.
  • Ефірні олії, у тому числі м’яти, лаванди та ладану.
CLOSE
Add to cart

×