железо польза для здоровья

Хелатне залізо: користь і побічна дія заліза на організм

Хелатне залізо: КОРИСТЬ І ПОБІЧНА ДІЯ ЗАЛІЗА ДЛЯ ОРГАНІЗМУ

Хелатне залізо – це форма заліза, яка була хімічно змінена, щоб проходити через травну систему без руйнування.  Хелатна форма заліза переноситься в клітини разом з амінокислотою, з якої воно пов’язане, для більш ефективного поглинання.

Хелатний залізо також знижує частоту розладу шлунка, звичайно пов’язаного з прийомом добавок заліза.

Хелатне залізо відомо під багатьма похідними і торговими марками.  Хелат бісгліціната заліза – одне з найбільш поширених назв, широко відомий як бісгліцінат заліза.  Хелатне залізо також відоме як:

 • Bisglicinato ferroso quelato (IS)
 • Біс-гліцин залізо II (IS)
 • Бісгліціно-хелат заліза (II) (IS)
 • ейзен (II) -бісгліцінат (IS)
 • гліцинат заліза (IS)
 • гліцинат заліза (IS)

Що таке залізо?

Щоб зрозуміти, що таке добавка заліза, важливо дізнатися про основні функції заліза і про те, чому воно так важливо для здоров’я в цілому.  Залізо зазвичай отримують при вживанні певних продуктів, таких як червоне м’ясо, печінка (і інші м’ясні субпродукти), шпинат і багато іншого.

Залізо потрібне людському організму майже для кожного біохімічного процесу.

Залізо міститься майже в кожній клітині людини і вважається важливим мінералом, оскільки він необхідний для утворення гемоглобіну.  Гемоглобін відповідає за транспортування життєво необхідного кисню по всьому тілу і в мозок, який дуже потребує кисню.  Залізо бере участь в транспортуванні кисню, виробництві енергії, імунної активності, вироблення гормонів, енергії для м’язів і ДНК.

Залозодефіцитна анемія

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дефіцит заліза є найбільш поширеним дефіцитом харчування в світі.  Повідомляється, що близько 20% населення світу страждає дефіцитом заліза.

За даними ВООЗ вразлива кожна вікова група.  Дефіцит заліза погіршує когнітивний розвиток дітей від дитинства до підліткового віку.  Це пошкоджує імунні механізми і пов’язане з підвищеним рівнем захворюваності.

Під час вагітності дефіцит заліза пов’язаний з безліччю несприятливих наслідків як для матері, так і для дитини, включаючи підвищений ризик кровотечі, сепсису, материнської смертності, перинатальної смертності та низької маси тіла при народженні.  Підраховано, що майже всі жінки в тій чи іншій мірі страждають дефіцитом заліза, і що більше половини вагітних жінок в країнах, що розвиваються страждають на анемію.

Найбільш поширеним симптомом анемії, викликаної дефіцитом заліза, є сильна втома.  Інші симптоми можуть включати задишку, ламкість нігтів або вертикальні гребені на нігтях, сухе пошкоджене волосся, головний біль і запаморочення.

Крім того, людина з дефіцитом заліза може відчувати слабкість, бліду шкіру, запалення або болючість язика і рота, холодні руки і ноги і біль в грудях або прискорений пульс.

Користь хелатного заліза для здоров’я

Основною перевагою хелатного заліза є його здатність запобігати низький рівень заліза в крові, запобігаючи залізодефіцитну анемію у тих, хто знаходиться в групі високого ризику.  Люди, які зазвичай страждають від низького рівня заліза, включають немовлят, що знаходяться на грудному вигодовуванні або вигодовуються сумішшю, недостатньо збагаченої залізом, і дітей, які можуть не дотримуватися адекватної дієти з достатньою кількістю заліза і потребують адекватного кількості заліза через швидке зростання.

До іншим людям, у яких може бути низький рівень заліза, відносяться вегетаріанці, тому що овочі містять менше заліза, ніж м’ясо, літні люди, у яких часто спостерігається дефіцит поживних речовин через проблеми зі здоров’ям, депресією, бідністю або недостатнім доступом до здорової  їжі, і спортсмени через потребу в більшій кількості кисню для роботи їх м’язи, що призводить до підвищеної потреби в залозі.

Жінки також потребують більш високому рівні заліза, ніж чоловіки, а також вагітні жінки (через підвищену потреби в залозі під час вагітності).  Ті, хто приймає певні ліки, також можуть відчувати низький рівень заліза (наприклад, ті, хто приймає оральні контрацептиви, аспірин, стероїди, антациди і антикоагулянти).

Можливі побічні ефекти

Прийом заліза має кілька незначних побічних ефектів, з них можуть бути найбільш часті:

 • Запор
 • Спазми шлунка
 • Діарея
 • Нудота
 • Нетравлення
 • Чорний баріться стілець (можливо, ознака виразки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту)

Більшість незначних побічних ефектів прийому добавок заліза зникнуть після того, як організм звикне до прийому заліза;  якщо симптоми не зникнуть, важливо проконсультуватися з лікарем.

Запобіжні заходи і протипоказання

Хелатний залізо не слід приймати, якщо людина страждає розладом, пов’язаним з перег

CLOSE
Add to cart

×