Діабет та основні поживні речовини

Насьогодні діабет є однією з найпоширеніших проблем у світі. Стандартна американська дієта (САД) продовжує сприяти розвитку підвищення цукру в крові і буде це робити ще як мінімум протягом наступних десятиліть. Деякі дослідники вважають, що «діабетичний вибух» буде банкрутом національної системи охорони здоров’я. Кількість пацієнтів з цукровим діабетом невпинно зростає і є провідною причиною сліпоти, ампутацій нижніх кінцівок, ниркової недостатності та невропатій.

Більше 26 мільйонів американців страждають від діабету, а щорічна собівартость лікування досягає понад 218 мільярдів доларів на рік (Американська асоціація з діабету).

Цукровий діабет є зростаючою проблемою в промислово розвинених країнах, в першу чергу через брак освіти у сфері медицини, зменшення фізичної активності, а також споживання висококалорійних, малопоживних, високоперероблених продуктів.

Існують певні речовини, що необхідні кожній людині, щоб її організм нормально функціонував. У діабетиків ці необхідні поживні речовини часто в дефіциті, тому їм треба додатково вживати біодобавки. Більше п’ятдесяти відсотків американців приймають харчові добавки, але більшість з них не знають, навіщо вони їх приймають.

Найкращим варіантом буде проконсультуватися з фахівцем функціональної медицини, щоб правильно визначити свої потреби у живильних речовинах та правильно відкорегувати дефіцит.

Ось деякі з основних поживних речовин, що в клінічній практиці найчастіше знаходяться в дефіциті у пацієнтів, які мають проблеми з цукром крові:

  1. Альфа-ліпоєва кислота (ALA) – ALA є однією з основних поживних речовин, відповідальних за перетворення цукру в енергію в клітинах. Вона також має протизапальний та антиоксидантний ефект, тому може сприяти зменшенню резистентності до інсуліну та уповільненню старіння. Обирати краще форму з контрольованим вивільненням, що буде мати набагато більш виражений ефект.
  2. Магній. Пацієнти, що мають цукровий діабет, як правило, мають і тенденцію до надмірних витрат магнію. Цей мінерал відповідає за утворення енергії, допомагає опорно-руховій та нервовій системам. Низькі рівні магнію можуть викликати закрепи, депресії та підвищення артеріальному тиску. Магній відповідає за понад 300 біохімічних процесів в організмі. За оцінками міжнародних експертів 50% людей мають дефіцит магнію.
  3. Цинк . Хронічне запалення сприяє надмірному використанню цинку та, відповідно, швидкому розвитку його дефіциту. Оскільки діабет – це захворювання, коріння якого в запаленні, у багатьох діабетиків також низький вміст цинку в організмі. Цинк є важливою поживною речовиною для підшлункової залози і необхідний для нормальної статевої функції. Цинк відіграє роль майже 300 реакцій у організмі.
  4. Вітаміни групи В. Вся група вітамінів В відіграє важливу роль у майже кожному процесі, який відбувається у клітинах, включаючи метаболізм вуглеводів. Ці вітаміни можуть виснажуватися внаслідок прийому протидіабетичних препаратів.
  5. Хром. Всі попередні поживні речовини виконують незліченну кількість функцій в організмі. На відміну від них, хром є більш «вузькоспеціалізованим». В дозуванні від 1000 мкг він допомагає в організму людини зробити рецептори інсуліну більш чутливими. Це критично для людей з діабетом 2 типу, оскільки такий спосіб допомагає безпечно знижувати рівень цукру в крові.
CLOSE
Add to cart

×