Грелін: як контролювати, щоб худнути. Ч2.

У першій частині статті ми розглянули функції гормону греліну і кілька простих рекомендацій для його контролю. Давайте продовжимо знайомитися зі способами, за допомогою яких не грелін буде нами керувати, а ми ним!

1. Вживайте продукти багаті омега-3 жирними кислотами

Продукти в яких вміст омега-3 досить високий (лосось, тунець, форель, морські водорості, насіння чіа і льону) допомагають багатьом процесам в організмі, в тому числі пригнічують запалення в тканинах мозку та сприяють кращому зв’язку лептину з клітинами мозку. При недостатньо різноманітному раціоні можна забезпечити організм омега-3 жирними кислотами (EPA і DHA) за допомогою Omega MonoPure® 1300 EC.

2. Збалансуйте процес травлення

Дисбаланс греліну та лептину часто пов’язаний з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту. Продукти з пробіотиками, такі як йогурти та квашені овочі, допомагають відновити баланс бактерій, необхідних для нормального перетравлення їжі. Крім цього, продукти з вмістом інуліну допомагають збільшити кількість корисних бактерій. Компенсувати дефіцит про- і пребіотиків допоможуть ProbioMax® 350 DF і MedCaps GI™.

3. Намагайтеся не зловживати жирами

Підвищенню рівня гормону голоду – греліну сприяє раціон, в якому переважають жири. Більш того, зловживання жирами призводить до зниження смакової чутливості, за винятком кетодієти, яка повинна бути збалансована зі своїм лікарем.

4. Їжте менше продуктів з фруктозою

Фруктоза перешкоджає виробленню гормону насичення лептину та сприяє підвищенню рівня греліну, це спонукає до вживання великої кількості калорій.

5. Спіть якісно і достатньо

Регулярний сон менше 7 годин на добу пов’язують з підвищенням рівня гормону голоду і зниженням рівня гормону насичення. Саме тому, люди, які недосипають, схильні до переїдання.

6. Займайтеся спортом

Регулярні фізичні навантаження йдуть на користь системі травлення, а також допомагають організму виробляти лептин. Систематичне тренування черевного пресу – один з кращих способів управління над голодом і харчовою поведінкою, щоб спалювати жир і контролювати грелін і лептин. Високоінтенсивні інтервальні тренування також ефективні для контролю над апетитом та збільшенням ваги, причому не тільки в короткостроковій перспективі, але і при регулярних заняттях спортом.

7. Боріться зі стресом

Крім внесення змін до раціону та виконання достатньої кількості фізичних вправ, важливо звернути увагу на рівень стресу, з яким ви живете. Гормон стресу – кортизол сприяє бажанню їсти високовуглеводну та жирну їжу. Гуляйте на природі, слухайте розслаблюючу музику, навчіться медитувати, відвідайте курс масажу – робіть все, щоб не дати стресу здолати вас. Стрес повинен бути зупинений або хоча б мінімізований у вашому житті, якщо необхідно досягти зниження ваги, а потім стабільно підтримувати здорову вагу в майбутньому. Хронічний стрес збільшує апетит і сприяє розвитку інших шкідливих звичок, таких як переїдання, часті перекуси, відсутність часу на приготування їжі вдома, можливо, вживання більшої кількості алкоголю, відмова від сну і ведення малорухливого способу життя. Зайвий раз не нервуйте, щоб не порушувати баланс вашого організму!
CLOSE
Add to cart

×