вітамінно-мінеральний комплекс

Як обрати вітамінно-мінеральний комплекс?

Кращий спосіб отримати необхідні Вам вітаміни і мінерали – це є різноманітні продукти, зокрема овочі, фрукти, цільне зерно, молоко, а також білкові продукти, такі як бобові, горіхи і насіння, риба і нежирне м’ясо. Тим не менш, деякі люди можуть потребувати доповнення, щоб допомогти їм задовольнити свої потреби:

 • Люди, які дотримуються дієти з обмеженням калорій, яка не забезпечує достатню кількість вітамінів і мінералів.
 • Жінки, які планують вагітність, вагітні або годують груддю.
 • Люди, які хворі, поранені або одужують після операції.
 • Немовлята і люди старше 50 років .
 • Люди, які не можуть або не їдять різноманітні продукти, у яких є харчова алергія або ті, які їдять вегетаріанську дієту.

 

Багато добавок рекламуються як спеціально призначені для чоловіків, жінок або певних вікових груп.

Типи спеціалізованих добавок включають в себе:

 • Жіночі формули. Мають додаткове залізо. Це тому, що жінкам, у яких ще є менструація, потрібно більше заліза, ніж чоловікам. Деякі жіночі формули також містять додатковий кальцій, так як жінки частіше, ніж чоловіки хворіють на остеопороз .
 • Чоловічі формули. У них менше заліза, тому що чоловікам потрібно менше заліза, ніж жінкам.
 • Формули для зрілих людей. Вони зроблені для літніх людей і зазвичай містять менше заліза і вітаміну К і більше вітаміну В12 і вітаміну D.
 • Пренатальні формули. Вони призначені для жінок, які вагітні, планують завагітніти або годують груддю. В добавках міститься додаткова фолієва кислота і залізо. Фолієва кислота особливо важлива, тому що вона може допомогти запобігти певним вродженим дефектам, особливо дефекти нервової трубки . Іноді ці добавки також містять більше кальцію.

На що варто звернути увагу, коли вибираєте вітамінно-мінеральний комплекс?

 • Виберіть той, який містить безліч вітамінів і мінералів (полівітаміни), а не містить тільки один вітамін або мінерал (якщо тільки ваш лікар або дієтолог не порекомендував вам приймати окремий вітамін або мінерал).
 • Виберіть той, який разом з продуктами та ліками, які ви вживаєте, забезпечувам рекомендовану дозу для кожного вітаміну і мінералу. Добавки, які містять набагато більше, ніж рекомендовані дози, можуть спричинити проблеми зі здоров’ям. Це особливо важливо для мінералів і жиророзчинних вітамінів A, D, E і K. Вони можуть накопичуватися в організмі до небезпечного рівня.
 • Перевірте термін придатності.
 • Зверніть увагу на інші інгредієнти. Деякі добавки можуть містити пшеницю, кукурудзу, яйця або желатин, глютен, лактозу, ароматизатори та барвники. Якщо у вас харчова алергія або ви чутливі до цих продуктів, шукайте добавки, в яких немає цих інгредієнтів.

 Які сім ключових інгредієнтів повинен мати ваш полівітамінний комплекс, незалежно від того, яку марку ви обираєте:

 1. Вітамін Д. Національний інститут здоров’я (NIH) рекомендує, щоб діти 1-13 років і дорослі 19-70 років, включаючи вагітних і годуючих жінок, отримували 600 МО вітаміну D в день. Люди похилого віку повинні отримати 800 МО.
 2. Магній. Рекомендована доза не більше ніж 350 мг для дорослих.  Кращими формами є аспартат, цитрат, лактат і хлорид, які організм засвоює більш повно.
 3. Кальцій. Рекомендована кількість кальцію в день становить 1000 мг для більшості дорослих.
 4. Цинк. Рекомендована доза 5-10 мг.
 5. Залізо. Рекомендуємо дозу 18 мг заліза у формі сульфату заліза, глюконату заліза, цитрату заліза або сульфату заліза.
 6. Фолат. Рекомендована доза 400 мкг фолієвої кислоти або 600 мкг, якщо ви вагітні.  Вибирайте метілфолат, це більш активна форма з високою біодоступністю.
 7. Вітамін В-12. Шукайте B-12 у вигляді метилкобаламіна, який найлегше засвоюється нашим організмом в дозі 1-3 мкг.
CLOSE
Add to cart

×