Як вибирати магній?

Як правильно обрати магній?

Магній є четвертим з найбільш поширених мінералів у вашому організмі.

Він бере участь більш ніж у 300 метаболічних реакціях, які необхідні для здоров’я людини, включаючи вироблення енергії, регулювання артеріального тиску, передачу нервових сигналів і скорочення м’язів.

Магній міститься в багатьох продуктах, проте приблизно половина населення не отримує рекомендованої кількості магнію в своєму раціоні – і до третини може мати дефіцит.

Магній в основному абсорбується в тонкій кишці. Із загальної кількості споживаного в їжу магнію тільки близько 24-76% всмоктується в кишківнику.

Багато факторів впливає на біодоступність магнію, а саме:

 • У людей, які страждають кишковими захворюваннями, часто спостерігається порушення всмоктування багатьох поживних речовин, в тому числі і мікроелементів.
 • Деякі продукти посилюють всмоктування магнію в кишечнику, тоді як інші перешкоджають його засвоєнню.
 • Прийом добавок, що містять кальцій, мідь, залізо, марганець , фосфор, цинк, разом з добавкою магнію має тенденцію знижувати засвоєння магнію.
 • Літні люди зазвичай мають менш ефективну загальну кишкову абсорбцію у порівнянні з молодими людьми.

Хелатні форми магнію мають більш високу біодоступність у порівнянні з нехелатними формами.

Розберемо найпоширеніші форми хелатного магнію:

 1. Гідроксид магнію: ця форма часто використовується в якості антациду або в якості проносного. Оскільки він має низьку біодоступністю, він вважається одним з найменш оптимальних форм для використання в якості добавки.
 2. Оксид магнію: ця форма магнію є однією з найбільш часто використовуваних в добавках. Оксид магнію довгий час вважався поганим джерелом магнію, оскільки він не розчиняється у воді і його біодоступності менше 5%.

Кілька інших досліджень також підтвердили, що оксид магнію є поганим джерелом магнію, оскільки він є причиною частих розладів з боку травлення (нудота, рідкий стілець тощо). Отже, логічним рішенням є уникати оксид магнію і віддавати перевагу іншим формам.

 1. Магній L-треонат: являє собою сіль, що утворюється при змішуванні магнію і треонової кислоти, водорозчинної речовини, одержуваної в результаті метаболічного розпаду вітаміну С. Ця форма легко всмоктується. L-треонат магнію часто використовується для його потенційної користі для мозку і може допомогти впоратися з деякими захворюваннями мозку, такими як депресія і втрата пам’яті.
 2. Цитрат магнію: широко використовувана форма. Цитрат магнію володіє чудовою біодоступністю і кишковою абсорбцією. Ця форма зустрічається у багатьох добавках і залишається надійним варіантом для доставки магнію в організм, проте, цитрат не засвоюється активно (як амінокислота), він все ж може викликати розлад травлення при більш високих дозах.
 3. Аспартат магнію: ця унікальна форма магнію була вивчена в 1960-х роках. Дослідники виявили, що комбінація аспартату магнію і калію позитивно впливає на стомлюваність і може знизити м’язову гіперзбудливість оскільки як магній, так і аспарагінова кислота є важливими учасниками виробництва енергії в клітинах. Основне застосування цієї форми – це синдром хронічної втоми.
 4. Гліцинат магнію: гліцин – це амінокислота, відома своїм заспокійливим ефектом. Він також має безліч інших переваг у підтримці детоксикації та клітинної функції. Клінічно, він успішно використовується при хронічному болі, збуджені, безсонні і напружені у м’язах. Ця комбінація також володіє хорошою біодоступністю з мінімальним проносним ефектом.

Одним з недоліків цієї форми є те, що порівняно з оксидом магнію це з’єднання набагато більше і, отже, містить значно меншу кількість елементарного магнію на капсулу.

 1. Малат магнію: комбінація магнію і яблучної кислоти була вивчена на пацієнтах, що страждають фіброміалгією. Оскільки малат відіграє ключову роль у клітинному енергетичному циклі, він може допомогти поліпшити вироблення АТФ. Оскільки малат (яблучна кислота) є амінокислотою, він добре засвоюється з мінімальним розладом травлення.

OptiMag® 125 містить магнію лізинат гліцинат і хелат di-магнію малат, обидва з яких розроблені для поліпшення абсорбції. Яблучна кислота (з di-магнію малата) підтримує вироблення енергії і кліренс молочної кислоти через цикл Кребса, а також підтримує антиоксидантні системи, посилюючи глутатіон і антиоксидантні ферменти.

OptiMag® Neuro містить форми магнію, що і в OptiMag 125 плюс магній L-треонат, єдина форма магнію, яка пройшла дослідження на подолання гематоенцефалічного бар’єру. Магній життєво важливий для нормального функціонування головного мозку, особливо на когнітивну функцію, яка включає в себе довгострокову і короткострокову пам’ять, навчання, регулює функціонування нервової системи (надає антистресовий ефект, знижує стомлюваність, дратівливість, нормалізує сон, знімає спазми і розслабляє м’язи).

Magnesium Citrate містить магній у вигляді магнію цитрат для запобігання дефіциту магнію в організмі.

CLOSE
Add to cart

×