Які вибрати вітаміни для жінок?

Хоча в сучасному світі існують різні способи отримувати всі необхідні вітаміни і мінерали, дослідження показують, що багато жінок відчувають принаймні один тип дефіциту поживних речовин, якщо не більше. Є 13 вітамінів, які потрібні абсолютно всім – в їх число входять вітаміни C, A, D, E, K і вітаміни групи B (такі як тіамін, рибофлавін, вітамін B12 і т.д.), а також ряд важливих мінералів і жирних кислот.

Вважається, що близько 30 відсотків усіх жінок відчувають нестачу в одному або декількох вітамінах і мінералах, а близько 75 відсотків жінок матимуть дефіцит поживних речовин, якщо не приймають додаткових полівітамінів.

Які ж кращі вітаміни для жінок?

Згідно з доповіддю, опублікованою Population Referee Bureau, дефіцит вітамінів і недоїдання у жінок створюють порочне коло, що представляє різні загрози. З доповіді: «Це послаблює здатність жінок виживати при пологах, робить їх більш сприйнятливими до інфекцій і залишає їх з меншою кількістю резервів, щоб оговтатися від хвороб». Є також докази того, що жінки в постклімактеричному періоді більш сприйнятливі до таких розладів, як остеопороз, коли мають дефіцит вітамінів К і D, а також кальцію.

Незалежно від того, який вік жінок – від 20 до 40 років або старше, вітаміни для жінок, які завжди повинні бути в достатній кількості:

1. Антиоксидантні вітаміни (вітаміни А, С, Е)

Ці антиоксиданти борються з ушкодженням клітин вільними радикалами, що є основною причиною старіння і багатьох захворювань, які впливають на серце, очі, шкіру і мозок. Вітамін C не тільки покращує імунітет проти застуди, інфекцій та інших захворювань, але також захищає зір і шкіру від пошкоджень, викликаних такими явищами, як ультрафіолетове випромінювання і забруднення навколишнього середовища. Обов’язково потрібно вживати хоча б 500 мг вітаміну С з біофлавоноїдами. Вітаміни А і Е працюють аналогічним чином, захищаючи здорові клітини і зупиняючи клітинні мутації.

Дієти з низьким вмістом вітамінів А і Е є основним фактором ризику розвитку вікової макулярної дегенерації і катаракти у літніх жінок. Також вітаміни А і Е допомагають захистити шкіру від старіння і раку шкіри.

2. Вітамін D

Вітамін D можна отримати з певних продуктів, таких як яйця, деякі молочні продукти і гриби, але переважну більшість вітаміну D людина має від впливу сонця. І чоловіки, і жінки піддаються високим ризикам нестачі вітаміну D, оскільки проводять більшу частину свого дня в приміщенні. Деякі дослідження показують, що до 90 відсотків дорослих в Україні мають дефіцит вітаміну Д!

Вітамін D важливий для здоров’я кісток / скелета, функцій мозку, запобігання розладів настрою і гормонального балансу.

3. Вітамін К

Вітамін До має важливе значення для зростання і підтримки сильних кісток, згортання крові і запобігання серцевих захворювань – що в даний час є причиною смертності №1 серед жінок.

У людини, швидше за все, буде низький рівень вітаміну К, якщо вона приймає антибіотики протягом тривалого періоду часу, страждає кишковими проблемами, такими як НВК або інші запальні захворювання кишечника, приймає ліки, що знижують рівень холестерину. Існує два основних типи вітаміну К. Вітамін K1 міститься в овочах, а вітамін K2 – в молочних продуктах. Вітамін К2 більш прийнятний в біодобавках.

4. Вітаміни групи В, включаючи 5-метилфолат

Вітаміни B, включаючи тіамін, рибофлавін, вітамін B12 і метілфолат, важливі для метаболізму жінки, запобігання втоми і підвищення когнітивних функцій. Вони допомагають з клітинними процесами метилування, зростанням і витратами енергії, тому що синергично працюють з іншими вітамінами і мінералами, такими як залізо, для виробництва червоних кров’яних тілець і допомагають перетворити калорії, які людина їсть, у придатне для організму «паливо».

Особливо комплекси з фолатами важливі для майбутніх мам. Останнім часом відкриваються все нові і нові корисні властивості вітаміну В9.

Спираючись на ці дані, варто вибирати препарати з достатніми дозами всіх вищевказаних вітамінів. Також хороший комплекс для жінок повинен мати в складі комплекс мінералів, омега-3 кислоти і токофероли. Хорошим бонусом буде суміш Ораксінол. 

По матеріалам:

https://www.nia.nih.gov/health/vitamins-and-minerals

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17039854

https://www.prb.org/nutritionofwomenandadolescentgirlswhyitmatters/

https://nei.nih.gov/health/healthyeyes

CLOSE
Add to cart

×