Який магній краще приймати?

Магній – один з найбільш необхідних мікроелементів, необхідних людському організму. Однак дуже часто зустрічається його дефіцит, який необхідно коригувати за допомогою добавок. Ринок рясніє найрізноманітнішими формами, але яку ж з них вибрати? Для початку потрібно розібратися в яких випадках це може бути необхідно.

Ознаки дефіциту магнію

Оскільки магній відіграє роль у багатьох функціях нашого організму, симптоми дефіциту можуть бути дуже різноманітними і проявлятися в самих різних аспектах здоров’я. Однак два найбільш очевидних і характерних симптомів дефіциту магнію включають:

М’язові судоми і спазми

Випадкові спазми, судоми, «мурашки» по шкірі і аритмії є одним з найбільш поширених ознак дефіциту магнію.

Мігрені та інші головні болі

Мільйони людей регулярно відчувають мігрень і інші типи головного болю. Коли людина має приступ мігрені, це пов’язано з «напругою» кровоносних судин. А магній відповідає за їх розслаблення. За оцінками, 50 відсотків страждають на мігрень мають дефіцит магнію, близько 60 відсотків мають генетичні мутації, які перешкоджають здатності організму засвоювати магній в неактивній формі.

Також симптомами дефіциту магнію можуть бути:

 • Остеопороз
 • Синдром неспокійних ніг
 • Тривожність
 • Депресія
 • Синдром дефіциту уваги і гіперактивності
 • Безсоння
 • Запор

Як вибрати магнієву добавку?

Так як часто важко отримати адекватну кількість магнію тільки через харчові продукти, вибір правильної добавки до раціону стає дуже важливим, особливо при спробі усунення вже наявного дефіциту.

Правила вибору добавок магнію такі ж як і для інших вітамінів і мінералів. Необхідно переконатися, що обраний бренд існує тривалий час, використовує якісні інгредієнти і має надійну технологію виготовлення. Також продукт повинен бути вільний від додаткових наповнювачів і інгредієнтів, які також можуть сприяти розвитку симптомів.

Бажано перед початком прийому здати аналіз на рівень магнію і враховувати його початкові рівні, щоб визначити, яку дозу магнію необхідно приймати. Це бажано робити разом з лікуючим лікарем, щоб отримати точні результати, ефект і безпечне лікування.

В цілому, магній безпечний, але великі кількості потенційно можуть викликати розлад шлунка і діарею. В цьому випадку потрібно тимчасово скасувати прийом магнію або взяти нижчу дозу та поступово збільшувати з часом, «прислухаючись» до свого тіла. Важливо перевіряти свої рівні кожні кілька місяців, щоб оцінити, як піднімається рівень магнію і визначити подальше дозування. Для здорових людей рекомендовані щоденні дози:

 • Немовлята до 6 місяців: 30 мг
 • Від 7 до 12 місяців: 75 мг
 • Від 1 до 3 років: 80 мг
 • 4-8 років: 130 мг
 • Від 9 до 13 років: 240 мг
 • Від 14 до 18 років: 360 мг для жінок; 410 мг для чоловіків
 • Від 19 до 30 років: 310 мг для жінок; 400 для чоловіків
 • 31+: 320 мг для жінок; 420 мг для чоловіків
 • Під час вагітності: 350-360 мг
 • При грудному вигодовуванні: від 310 до 320 мг

Для прийому магнію немає «правильного» часу, однак через його заспокійливих ефектів (підвищення рівнів ГАМК і розслаблення м’язів), прийом прямо перед сном може бути кращим способом отримати всю вигоду з його корисних властивостей. Магній існує в різноманітних формах, тому необхідно розглянути, який з них найкраще підходить для конкретних симптомів.

Оксид магнію

Найбільш часто використовується в добавках в силу своєї дешевизни. Дослідження показують, що вона має тільки 4% -вий рівень поглинання, тому це не найкращий варіант, особливо якщо є проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Цитрат магнію

Для отримання цієї форми магній поєднується з лимонною кислотою. У такому варіанті досягається 16 відсотковий рівень поглинання, більш висока швидкість поглинання, ніж у оксиду магнію, а також виражений ефект в полегшенні запорів. Для вирішення проблеми запорів ефективно об’єднувати магній з екстрактом Трифала і алое як в ColonX.

Магній-треонат

Оскільки ця форма може проникати через мітохондріальну мембрану, дослідження показують її потужний ефект в неврологічної підтримки. Це дуже хороший варіант для людей з депресією, тривогою, занепокоєнням, «синдромом хмарної голови» або синдромом дефіциту уваги і гіперактивності. Магній L-треонат доступні в препараті OptiMag Neuro.

CLOSE
Add to cart

×