Лептин: все, що вам потрібно знати

У людей, що борються з ожирінням і надмірною вагою, дисбаланс гормонів часто впливає на загальний стан здоров’я. Надлишок жиру в організмі може викликати проблеми з вагою і порушити гормональний баланс.

Лептин є одним з гормонів, безпосередньо пов’язаних з жировими відкладеннями і ожирінням. Лептин – це гормон, який виробляють жирові клітини. Його рівень підвищується у людей з ожирінням. Здорова активність лептину допомагає збалансувати виробництво і витрати енергії шляхом впливу на апетит, почуття голоду та обмін речовин.

Основна роль лептину полягає в довгостроковому регулюванні енергії, включаючи кількість споживаних і витрачених калорій, а також кількість жиру, яку людина зберігає в своєму тілі. Тобто, основне завдання лептину – допомогти організму підтримувати свою вагу.

Оскільки лептин виділяється жировими клітинами, його кількість прямо пов’язана з кількістю жиру в організмі людини. Якщо у людини збільшується відсоток жиру в організмі, рівень лептину також буде збільшуватися. Якщо людина знижує відсотковий вміст жиру в організмі, відповідно і рівень гормону зменшується.

Лептин іноді називають гормоном ситості. Він допомагає пригнічувати голод і регулювати енергетичний баланс, тому організм не проявляє відчуття голоду, коли йому не потрібна енергія. Однак, коли рівень гормону падає, що відбувається, коли людина втрачає вагу, більш низькі показники можуть викликати величезне підвищення апетиту і тягу до їжі. Це, в свою чергу, може ускладнити процес зниження ваги.

Коли тіло функціонує належним чином, жирові клітини будуть виробляти лептин, який буде сигналізувати гіпоталамусу про те, що потрібно знизити апетит, дозволяючи організму використовувати жирові запаси, щоб підтримувати себе. На жаль, коли людина страждає ожирінням, у неї буде занадто високий рівень лептину в крові. Це може призвести до недостатньої чутливості до гормону – стану, відомого як резистентність до лептину. В даний час, лептинорезистентність вважається одним з основних біологічних факторів, що сприяють ожирінню.

Якщо людина продовжує перевищувати необхідну йому норму калорій, жирові клітини виробляють ще більше лептину, щоб сигналізувати про почуття ситості, що призводить до подальшого ще більшого підвищення лептину в крові і збільшенню лептинорезистентності. Щоб вирішити цю проблему необхідно дотримуватися здорового раціону, знизити вагу. Також існує спеціальний препарат, який допомагає зняти лептинорезистентність і контролювати почуття голоду – Leptin Manager. Він знімає запалення в рецепторах гіпоталамуса і повертає чутливість до лептину, що допомагає схуднути.

Низькі рівні лептину зустрічаються не часто. Але у деяких людей зустрічається стан, відомий як дефіцит лептину, що не дозволяє організму мати достатню кількість лептину. Без нього організм вважає, що в ньому немає жиру, і сигналізує інтенсивним, неконтрольованим голодом про необхідність прийому їжі. Така ситуація часто має місце при важкому дитячому ожирінні і затримці статевого дозрівання.

CLOSE
Add to cart

×