Магній і його функції

Магній є одним з найбільш недооцінених мікроелементів. Незважаючи на те, що це четвертий за змістом мінерал в вашому організмі і бере участь в більш ніж 300 біохімічних реакціях, від 50 до 90 відсотків людей не отримують достатнього цієї поживної речовини. Близько 60% загальної кількості магнію знаходиться в кістках, також велика його кількість в м’язах, нервовій системі. Легко зрозуміти, чому не можна ігнорувати дефіцит магнію, якщо хочемо, щоб здоров’я процвітало.

Так що ж робить магній?

Насправді, багато що з щоденних функцій організму залежать від магнію:

1. Створення енергії

Такі органели клітини як мітохондрії відповідають за синтез АТФ – універсального джерела енергії. Приблизно 1/3 загального клітинного магнію розташоване в мітохондріях, тому низькі рівні магнію можуть бути причиною хронічної втоми.

2. Здоров’я головного мозку

Дослідження MIT показало, що магній допомагає регулювати функції мозку, особливо пам’ять, і покращує нейропластічність. Єдиною формою, здатної проникати через гематоенцефалічний бар’єр є магній L-треонат, як в OptiMag Neuro.

3. М’язова функція

Велика кількість магнію зберігається в м’язах. Там магній виконує функцію контролю нервово-м’язових сигналів, допомагаючи м’язам скорочуватися і розслаблятися. При дефіциті магнію часто виникають спазми і судоми.

4. Здоров’я кісток

Магній сприяє транспорту кальцію з м’язів в інші області тіла, в тому числі і кістки. Недостатні рівні магнію можуть призвести до низької мінеральної щільності кісткової тканини і сприяти остеопорозу.

5. Регулювання настрою

Магній також необхідний для функціонування заспокійливого нейротрансмітера ГАМК (гамма-аміномасляна кислота), який зменшує стрес, знижує тривогу, сприяє розслабленню, покращує якість і тривалість сну. Магній також вважається модулятором NMDA-рецептора глутамату (збудливого нейротрансмітера). ГАМК і глутамат мають протилежні функції і працюють разом, щоб підтримувати адекватне настрій. Глутамат є попередником ГАМК, і надлишкові його кількість перетворюється в ГАМК. Проблеми з конверсією можуть привести до сплеску глутамату, падіння ГАМК і посилення тривоги і депресії.

6. Здоров’я щитовидної залози

Оскільки магній необхідний для виробництва гормонів щитовидної залози, його дефіцит часто недооцінений при гіпотиреозі.

7. Запалення

Майже кожна сучасна проблема зі здоров’ям може бути пов’язана із запаленням. Дослідження показали, що магній знижує запальний маркер – CRP.

8. Сердечне здоров’я

Магній спільно з кальцієм необхідний для запобігання гіпертонії, стабілізації артеріального тиску і зниження загального ризику серцево-судинних захворювань.

9. Цукор в крові

Дослідження показали зв’язок збільшенням споживання магнію з більш низькими рівнями тригліцеридів і зниженням ризику діабету типу 2. Оскільки магній виділяється через сечу, діабетики зазвичай мають більш низькі рівні магнію, так як при даній патології часто зустрічається прискорене сечовипускання.

Чому дефіцит магнію так часто зустрічається?

Є кілька причин, чому магній є таким поширеним недоліком – і все це пов’язано з тим, як розвивається сучасний світ:

1. Погане харчування: оброблені продукти, напівфабрикати, продукти з великою кількістю цукру і позбавлені поживних речовин, таких як магній, складають основну частину раціону сучасної людини.

2. Ліки: ліки, особливо такі як діуретики і антибіотики, можуть знизити поглинання поживних речовин, поставивши під загрозу здоров’я кишечника і всього організму.

3. Виснаження грунту. Сучасні методи ведення сільського господарства позбавили грунту важливих поживних речовин, в тому числі магнію, і, отже, зменшили кількість поживних речовин в їжі, вирощеної в цьому грунті.

4. Проблеми з кишечником: хронічні патології кишечника, такі як синдром «дирявого» кишечника, можуть сильно знизити абсорбцію магнію.

CLOSE
Add to cart

×