Нутритивна підтримка мієлінізації нервових волокон

Мієлінова оболонка складається з жирів і білків, обертається навколо аксонів нервових клітин, захичаючи їх. Вона ізолює нейрони, щоб вони могли посилати електричні сигнали швидше та ефективніше, що робить її абсолютно необхідною для оптимального функціонування вашої нервової системи.
Способи збільшити кількість клітин олігодендроцитів, сприяти виробленню мієліну та відновленню мієлінової оболонки, а також посилити регенерацію мієліну.
1. Сон збільшує кількість клітин-попередників олігодендроцитів в організмі, що може призводить до збільшення утворення мієліну. Важлива не лише кількість сну, а також якість. Мелатонін, гормон сну, також сприяє мієлінізації та збільшує виробництво мієліну шляхом значного зменшення запалення в мозку.
2. Cпоживання великої кількості насичених жирів у поєднанні з сидячим способом життя може призвести до зменшення кількості клітин, що утворюють мієлін. Але фізичні тренування можуть сприяти мієліногенезу.
3. Зменшення запалення у всьому тілі є ключовим кроком до захисту та регенерації мієліну. Найкращий спосіб зменшити запалення – дотримуватись протизапальної дієти.
4. Омега 3 жирні кислоти є незамінними жирами, які ваш організм не може виробляти сам. Вони містяться переважно в рибі і необхідні для нормального функціонування вашого мозку та нервової системи і також збільшують виробництво мієліну.
5. Вітамін D може викликати функціональне відновлення та посилення мієлінізації.
6. Залежний від вітаміну С синтез колагену може сприяти мієлінізації.
7. Дефіцит йоду та нестача гормонів щитовидної залози можуть погіршити мієлінізацію.
8. Цинк необхідний для правильного функціонування білків мієліну.
9. Вітаміни групи В можуть допомогти відновити мієлін.
Вітамін В12 та фолієва кислота відіграють ключову роль у виробленні та функції мієліну.
S-аденозилметіонін (SAMe) не є вітаміном групи В, але разом із фолієвою кислотою та В12 бере участь у метилюванні та збільшує розвиток мієліну. Біотин активує ферменти, які беруть участь у виробництві енергії та синтезі мієліну. Пантотенова кислота може опосередковано сприяти утворенню мієліну, підтримуючи синтез жирних кислот.
10. Залізо є важливим мінералом, який присутній у всіх клітинах і відіграє ключову роль у кількох життєво важливих функціях, включаючи споживання кисню та виробництво АТФ .
Що також важливо для виробництва мієліну.
11. Фосфатидилсерин необхідний для здорових мембран нервових клітин і мієліну.
12. Холестерин є важливою складовою мієліну. Його присутність необхідна в мембранах для того, щоб оболонка функціонувала нормально.
13. Флавоноїди лютеолін, кверцетин і фізетин, знайдених у фруктах і овочах, знижують фагоцитоз мієліну і можуть обмежувати процес демієлінізації. Кверцетин збільшує кількість клітин, що виробляють мієлін (олігодендроцитів) після травми.
14. Літій стимулює експресію генів мієліну, відновлює структуру мієліну та сприяє ремієлінізації.
15. Трави, що підвищують мієлін: Ашваганда та Гінкго білоба значно збільшують кількість мієлінізованих аксонів.
16. Амінокислоти та їх метаболіти модулюють імунну активність у центральній нервовій системі і впливають на диференціацію олігодендроцитів та ефективність ремієлінізації, тому необхідно вживати необхідну кількість якісного білку кожен день.

CLOSE
Add to cart

×