Здорова менопауза

Менопауза – природний етап в житті жінки, але, на жаль, він може проявлятися не дуже приємними симптомами. Є багато кроків, які можна зробити для забезпечення того, щоб перехід в менопаузу був здоровим і малопомітним.

Одна з перших речей, яку необхідно зробити, це відстежувати симптоми, відзначаючи їх частоту і інтенсивність, а також будь-які речі, які провокують симптоми. Паприклад:

  • Гарячі припливи: Гарячі припливи можуть провокуватися такими речами, як кофеїн, алкоголь, стрес, куріння, тепловий удар, пряні продукти і дієта з високим вмістом рафінованих вуглеводів. Уникнення цих тригерів може допомогти зменшити появу припливів.
  • Нічна пітливість і безсоння: так як вночі можуть з’являтися припливи і нічна пітливість, сон часто переривається, що призводить до втоми і дратівливості. Помірні фізичні вправи не тільки поліпшать сон, але й допоможуть знизити ризик збільшення ваги, серцевих захворювань і остеопорозу, поширеність яких частішає у жінок з менопаузою. Але слід врахувати, що не рекомендоване тренуватися за 3 години до сну.

Обов’язково потрібно спати в прохолодній кімнаті з доступом свіжого повітря і носити в ліжку вільний одяг. Уникайте кофеїну та алкоголю.

Нічна пітливість без гарячих припливів може бути ознакою серйозного захворювання, тому в такому випадку обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, особливо якщо це супроводжується втратою ваги!

  • Вагінальна сухість: серед фізичних змін, які відбуваються під час менопаузи, є такі як сухість піхви, стоншення волосся і сухість шкіри. Ці прояви можуть стати хронічними і, в разі сухості піхви, можуть сприяти зниженню сексуального потягу і зробити організм більш уразливим до вагінальних інфекцій.

На щастя, для полегшення дискомфорту, пов’язаного з сухістю в піхві, доступні різні вагінальні змазки. Перебування в сексуальної активності покращує вагінальний кровотік, фактично зменшуючи проблему сухості.

  • Нерегулярний цикл: оскільки нерегулярний цикл може мати безліч причин, важливо визначити, чи дійсно він пов’язаний з менопаузою. Якщо ви маєте дуже важкі та рясні менструальні кровотечі, менструальний цикл став мати тривалі періоди або бувають кровотечі в проміжках між менструаціями, необхідно терміново зв’язатися з лікарем!
  • Зміни настрою і депресії: щоб побороти психологічні прояви менопаузи, добре зайнятися методиками, які зменшують стрес і покращують загальне самопочуття. Це може бути йога, медитація, дихальні вправи або діяльність, яка проявляє ваші творчі таланти. Розвивайте відносини з сім’єю і друзями, які дозволяють відчувати себе легко і комфортно.

У будь-якому випадку при настанні менопаузи жінці необхідно звернутися до лікаря-гінеколога або ж лікаря функціональної медицини, щоб перевірити стан здоров’я і отримати рекомендації щодо подальшого способу життя. Можливо, буде необхідний прийом спеціальних біодобавок (MedCaps MenopauseMenoFem) для більш «плавного» входу в менопаузу або ж, в більш важких випадках, традиційна замісна гормональна терапія.

CLOSE
Add to cart

×