10 рекомендацій для покращення сну

Сон – основа всіх аспектів здоров’я. Здоровий сон достатньої тривалості покращує пам’ять, увагу, настрій, попереджує серцево-судинні захворювання, еректильну дисфункцію, сприяє ефективній роботі імунної системи і навіть зменшенню ваги! Але велика частина населення має проблеми з засинанням і підтриманням глибокого сну, і вищезазначені переваги стають їм недоступні.

Що ж робити?

Звісно, найкращим варіантом буде звернутися до лікаря і визначити причину з’явившихся порушень. Та перед цим є сенс виконати декілька простих повсякденних рекомендацій, що можуть значно налагодити сон.

1. Забезпечити в кімнаті абсолютну темряву:

  • Ізолювати приміщення від світлових подразників (лампочка на телевізорі, кнопка на розетці, телефон)
  • На вікна бажано повішати темні штори з щільних тканин, які не пропускають світло з вулиці.
  • Також можна одягати спеціальну маску для сну, щоб уникнути потрапляння світла на сітківку.

2. За 3 години до сну виключити використання гаджетів, а у випадку неможливості це зробити – застосовуйте функцію фільтр синього кольору («режим читання»).

3. Світлові лампи слід обирати з теплим спектром світла.

4. Не їсти за 3 години до сну.

5. У другій половині доби, після 14.00, не пити каву. Краще обирати воду або ж трав’яні чаї. Ввечері дуже ефективно випити чай з м’яти або меліси.

6. Забезпечити оптимальний мікроклімат приміщення: вологість в межах 30-60%, температура 17-20С. Перед сном бажано хвилин 20 провітрити кімнату.

7. Ввечері дуже корисною буде прогулянка на свіжому повітрі.

8. Також існують певні вимоги до спального місця. Подушка має бути зручною і не дуже високою, а матрац досить жорстким.

9. Інколи причиною безсоння стає алергія на пил, а точніше – на кліща домашнього пилу. В такому випадку, слід обирати спеціальну гіпоалергенну білизну, подушку, матрац.

10. Дуже корисно перед сном використовувати релаксаційні методики – йога, дихальні вправи, масаж, ароматерапія.

У випадку неефективності даних методик варто звернути увагу на нутрієнтні дефіцити, патології з боку шлунково-кишкового тракту. Може бути необхідна корекція таких порушень, наприклад, препаратами халатного магнію OptiMag, вітамінів групи В в активних формах – B activ.

CLOSE
Add to cart

×