7 кроків для зниження холестерину

Високий холестерин досить часта знахідка при обстеженні. Більш того, інколи людину нічого не турбує, вона профілактично здає аналіз і отримує такий результат. Що надалі з цим робити?

  1. Здати правильний аналіз на холестерин. Холестерин це ціла група різноманітних ліпідів – ліпопротеїди високої щільності, низької і дуже низької. Визначне значення має саме їх співвідношення, а не просто кількість, а тим більш просто цифри загального холестерину. Також важливо знати такий показник як тригліцериди. Разом всі ці показники називаються ліпідограма. І здавати краще її, а не просто загальний, недиференційований холестерин.
  2. Перевірити наявність метаболічного синдрому або діабету. Якщо є дисбаланс між ЛПНЩ і ЛПВЩ, або високі тригліцериди (понад 100), то, можливо, у вас є метаболічний синдром. Необхідно пройти тест на глюкозу-інсулін або тест на інсулінорезистентність. Це здійснюється шляхом перевірки глюкози та інсуліну після голодування. Після цього людина випиває глюкозний напій, і інсулін і цукор в крові знову вимірюються через 1- і 2-годинні інтервали. Також обов’язково необхідно перевірити глікований гемоглобін, який є вимірюванням рівня контролю цукру в крові протягом останніх шести тижнів. Якщо він перевищує 5,5 відсотка, у вас також може виникнути метаболічний синдром.
  1. Їсти здорову їжу зі здоровими жирами. Хороші жири в харчових продуктах, таких як авокадо, кокосова олія, оливкова олія екстра-virgin, морська риба, горіхи та насіння, можуть поліпшити тип і кількість холестерину в організмі.
  2. Мати в раціоні продукти з низьким глікемічним індексом. Окрім здорових жирів, зосередьтеся на рослинному раціоні з високим вмістом харчових волокон, що містить багато фітонутриєнтів та омега-3 жирів. Сюди входить багато овочів, зелень, ягоди. Споживайте багато якісного білка, що міститься в бобах, насінні, горіхах, рибі. Можна використовувати високоякісний функціональне харчування з сироватковим протеїном.
  3. Регулярні вправи. Дослідження показують, що послідовні, регулярні вправи можуть оптимізувати рівень холестерину. Якщо ви новачок в спорті, навіть 30 хвилин ходьби в день дуже допоможуть. Більш підготовлені можуть включати в програму вправи з вагою та високу інтенсивність інтервального тренування.
  4. Зосередитися на якісному сні. Оптимізація рівня цукру в крові – це лише одна з численних переваг восьми годин сну щоночі. Практика хорошого режиму підготовки до сну: вимкніть телевізор та Інтернет за кілька годин до сну. Можна виконати релаксаційні вправи, дихальні методики.
  5. Також можна використовувати дієтичні добавки для нормалізації холестерину:

Якщо був серцевий напад, мають місце важкі серцеві захворювання єдиним вибором можуть залишитися лікарські засоби групи статинів.

Але все це бажано приймати після консультації з лікарем.

CLOSE
Add to cart

×