Атопічний дерматит і фолати

Фолати (фолієва кислота, 5-метилтетрагідрофолат) без перебільшення є найпопулярнішою біодобавкою серед майбутніх мам. І це не даремно, так як прийом фолатів має ряд переваг, як для матері, так і для дитини, серед яких попередження таких важких патологій як дефект незарощення  нервової трубки плода, аненцефалія, прееклампсія і передчасні пологи.

Але, крім цього, серед фахівців зараз активно обговорюється, що достатній рівень фолатів крові майбутньої мами сприяє зниженню ризику розвитку атопічних захворювань у дитини! Тобто, якщо вагітна жінка має достатню насиченість крові фолатами, то у дитини менше ймовірність захворіти на атопічний дерматит, алергічний риніт або бронхіальну астму.

Для того щоб це підтвердити було проведено спеціальне дослідження, в якому брало участь 858 вагітних жінок. Вчені перевіряли рівень фолатів у досліджуваних у 2м і 3м триместрі вагітності, а після народження спостерігали за дітьми до 3 років з метою відстежити розвиток атопічних захворювань.

У підсумку, провівши кореляцію (зв’язок) між рівнем фолатів крові під час вагітності і майбутнім розвитком у дітей атопічних захворювань, було визначено, що у дітей, народжених від матерів з рівнем фолатів вище 20 нг / мл, рідше розвивалися атопические захворювання.

Таким чином, з’явився ще один аргумент на користь прийому добавки фолатів.

Якщо з тим, що приймати фолати необхідно, всім відомо, то з вибором форми трохи складніше.

На жаль, мало хто знає що фолієва кислота не єдина форма вітаміну В9, більш того не всім можна її приймати!

Вітамін В9 має безліч форм, але натуральна і природна, якою організм «користується», це 5-метилтетрагідрофолат (5-МТГФ). Незважаючи на складну назву це і є найбезпечніша і ефективна форма. Пов’язано це з тим, що попередники 5-МТГФ, серед яких і фолієва кислота, повинні перетворитися в 5-метілтетрагідрофолат.

Але у деяких людей (а це близько 30% населення) є мутація, при якій порушується вироблення ферменту, який перетворює попередника в активну форму. Внаслідок цього, скільки б людина не брала фолієву кислоту, ди- або тетрагідрофолат, рівень активного 5-МТГФ не підніметься.

Також потрібно відзначити, що незалежно від генетичного профілю, при прийомі фолієвої кислоти утворюється нерозкладена фракція, яка має токсичний ефект.

Тому пацієнтам, а тим паче майбутнім мамам, слід зупинити вибір на 5-метилтетрагідрофолат глюкозаміновий солі в дозуванні від 800 мг (доза, яка підтверджена численними дослідженнями). Це найбезпечніший і ефективний варіант. На ринку України дана форма представлена ​​представлена ​​препаратами компанії Xymogen – 5-MTHF5-MTHF + B125-MTHF ES і спеціально створеною програмою для вагітних і тих хто готується до вагітності Prenatal Essentials.

CLOSE
Add to cart

×