Чим небезпечне безсоння?

Всі знають, що хороший сон – це запорука здоров’я. Ідеально, коли людина кожен день лягає спати до 22-23.00 і прокидається в один і той же час. Організму потрібно мінімум 7 годин повноцінного сну, щоб відновити сили і правильно функціонувати.

Багато людей вважають, що тільки регулярне недосипання має негативний вплив на організм, а якщо один раз або час від часу недосипати, то в цьому немає нічого страшного.

Але що ж насправді відбувається з людиною, яка періодично недосипає?

Постійно хочеться їсти

Недолік сну провокує апетит, причому не за рахунок здорових продуктів. Людині постійно буде хотіться підживитися солодкою і калорійною їжою, що сприяє розвитку інсулінорезистентності та лептинорезистентності.

Погіршується пам’ять

Людині стає важко «зібратися», сконцентруватися на конкретних завданнях, запам’ятати нову і згадати стару інформацію. Тому безсонна ніч перед іспитом може бути не тільки марною, але й шкідливою!

Погіршується увагу

Через сонливості у людини знижується уважність і реакція. Саме тому люди, які недосипають, стають винуватцями ДТП, виробничих травм і різноманітних помилок.

Погіршується зовнішній вигляд

Недосипання виражено позначається на шкірі, вона втрачає тонус і швидше з’являються зморшки. Також чутливі до нестачі сну волосся. Вони стають більш ламкими, тускніють і здаються не такими «живими». Та й в цілому, незалежне соцопитування показало, що люди, які мало сплять, здаються менш привабливими.

Погіршується настрій

Людина стає нервовою і дратівливою. Це пов’язано з тим, що зони мозку, які відповідають за емоції стають більш чутливими до подразників, і на звичайну ситуацію людина може відреагувати неадекватно.

Погіршується імунітет

Імунітет дуже залежний від повноцінного сну. Невиспана людина з більшою ймовірністю піддасться впливу вірусу або бактерії і захворіє. На тлі недосипання також можуть активізуватися молочниця, дисфункція шлунково-кишкового тракту, проблеми зі шкірою.

Як забезпечити здоровий сон?

Самостійні дії:

  1. Перша рекомендація найпростіша, дієва, але в той же час часто найважча у виконанні – організувати свій час і лягати спати в один і той же час до 23.00.
  2. За годину до сну не використовувати телефон, ноутбук, телевізор та іншу техніку.

Лікування, узгоджене з лікарем:

Гігієнічні рекомендації, дані вище, підуть на користь всім і кожному, а ось лікування за допомогою препаратів і трав краще узгоджувати з лікарем, компетентним в даному питанні. Проблемою безсоння активно займаються в першій клініці сімейної та функціональної медицини FxMed, куди можна записатися за посиланням https://fxmed.com.ua/

Найбільш часто вживані поради:

Перед сном використовувати ароматерапію, чаї з м’яти і меліси, натуральні трав’яні добавки з високим ступенем очищення як SedaLin.

При проблемах із засинанням можна скористатися добавкою Мелатоніна з його попередником триптофаном, але триптофан потрібно використовувати в активній формі – 5-гідрокситриптофан, як в 5-HTP CR. У ситуації, коли людина засинає добре, але прокидається серед ночі, тобто у нього «обривається» вироблення мелатоніну, потрібен препарат з двофазною системою поставки. Така формула на ринку України унікальна і це Melatonin CR – мелатонін з контрольованим вивільненням, що підтримує сон протягом всієї ночі.

 

CLOSE
Add to cart

×