Дефіцит вітаміну С і його роль в стані шкіри

Вітамін С (аскорбінова кислота) є важливою речовиною для людини. Як і будь-який вітамін, він не синтезується в організмі, тому потрібно регулярно вживати продукти, що містять вітамін С, інакше дуже скоро розвинеться дефіцитний стан.

За підрахунками США приблизно 7% дорослих мають дефіцит вітаміну С.

Найбільш поширеними факторами ризику дефіциту вітаміну С є:

  • незбалансоване харчування
  • алкоголізм
  • анорексія
  • важкі психічні захворювання
  • куріння
  • діаліз

Є багато ознак і симптомів дефіциту вітаміну С, більшість з яких пов’язані з порушеннями антиоксидантних систем або виробництва колагену.

У міру того як дефіцит прогресує, можуть стати крихкими кістки, затягування ран може зайняти більше часу, страждає імунна система. Хронічне запалення, залізодефіцитна анемія і незрозуміле збільшення ваги також можуть бути ознаками дефіциту вітаміну С. Тобто вітамін С важливий для всього організму! Але найбільше його потребують сполучні тканини, до яких також відноситься шкіра.

У той час як симптоми важкого дефіциту вітаміну С зустрічаються рідко і небхідно тривалий час для розвитку такого стану, легкий дефіцит дуже поширений і про нього можна здогадатися за станом шкіри:

1. Млява, суха шкіра.

Вітамін С відіграє ключову роль у виробництві колагену, він удосталь міститься в сполучних тканинах, таких як шкіра, волосся, суглоби, кістки і кровоносні судини. Тому при дефіциті ці органи реагують першими.

Здорова шкіра містить велику кількість вітаміну С, особливо в епідермісі (зовнішньому шарі шкіри).

Вітамін С захищає шкіру від окислювального пошкодження, викликаного сонцем, і впливу забруднюючих речовин, таких як сигаретний дим. Він також сприяє виробництву колагену, який робить шкіру пружною і молодою.

Суха, пошкоджена шкіра може бути пов’язана з дефіцитом вітаміну С, але також це може бути викликано багатьма іншими факторами, тому одного цього симптому недостатньо для діагностики нестачі вітаміну С.

2. Дрібні крововиливи на шкірі.

Волосяні фолікули на поверхні шкіри містять багато крихітних кровоносних судин.

Коли організм відчуває нестачу в вітаміні С, ці маленькі кровоносні судини стають крихкими і легко ламаються, проявляючись невеликими точковими яскраво-червоними цятками.

3. Синці

Синці виникають, коли кровоносні судини під шкірою розриваються і кров «виливається» в навколишні області.

У кожної людини бувають синці, але якщо вони стали більше, ніж зазвичай і з’являються частіше, слід задуматися про дослідження на рівень вітаміну С і додатковий його прийом.

На щастя, симптоми дефіциту зазвичай усуваються після відновлення рівня вітаміну С. Але слід пам’ятати, що аскорбінова кислота, щоб бути безпечною і ефективною, повинна поєднуватися з такими речовинами як біофлавоноїди в співвідношенні 1: 1. Таким критеріям відповідає препарат BioC 1:1.

CLOSE
Add to cart

×