ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЇ

Сезон алергії в самому розгарі. Близько 150 млн жителів Європи страждають алергічними захворюваннями в тій чи іншій формі, і, згідно прогнозам вчених, їх кількість буде тільки збільшуватись. Якщо один з батьків має певну алергію, то вірогідність захворювання у дитини коливається в межах 60%, якщо ж і батько, і мати алергіки, то ця цифра досягає 100%.

Що ж таке алергія?

Алергія дослівно переводиться як «інакший вплив», що і відображає її сутність. Організм спотворено реагує на речовини-антигени. При контакті з алергеном у великих кількостях секретується IgE, який активує базофіли та тучні клітини, а вони виділяють медіатори запалення – гістамін, цитокіни, інтерлейкіни, лейкотрієни, простагландини. Ці речовинки викликають розширення судин, подразнення нервових закінчень, спазм гладкої мускулатури, секрецію слизу, що проявляється у вигляді симптомів:

  • Висипка на шкірі
  • Закладеність носу
  • Зуд шкіри, очей
  • Чихання, кашель
  • Задишка, свисти при диханні
  • Нежить, сльозотеча
  • Біль в животі, головний біль

Як визначити на що алергія?

У світі безліч алергенів, реакція людини може бути практично на будь-який білок, найрозповсюдженіші алергії – це алергія на пил, кліща домашнього пилу, алергія на пилок рослин, плісняві грибки, котів, собак, тарганів, бджіл, яйця, мед, молоко, латекс та багато інших.

Діагностика алергії базується на клінічних даних (симптоми та огляд лікаря), загальних лабораторних та інструментальних обстежень і, звісно ж, специфічній діагностиці, яка допоможе точно визначити на що саме у людини алергія.

Найсучаснішим та найдосконалішим в питаннях діагностики алергії є апарат ALEX (ALlergy EXplorer). Він виконує аналіз одразу 282 алергенів (специфічний IgE) та загальний IgE і, таким чином, створює алергологічний паспорт людини. Діагностувавши 282 алергени можна 100% визначити джерело алергії, додаткові сенсибілізації та, відповідно до цього, правильно підібрати лікування. Також дуже важливо, що кожен окремий алерген має кількісний аналіз, а не напівкількісний чи якісний. В Києві пройти діагностику ALEX можна в алергоцентрі клініки FxMed.

Лікування алергії

Гарне та ефективне лікування істинної алергії можна розділити на 2 блоки – метаболічний та специфічний (куди входить симптоматичне лікування та алергоспецифічна імунотерапія).

При симптоматичному лікуванні використовуються антигістамінні препарати (лоратодин, L-цет, цетрин, димедрол і т.д.) та стероїдні препарати (напр. мометазон (назонекс)). Такі ліки швидко покращать самопочуття, зменшать симптоми, але і ефект мають недовготривалий, прогресування алергії не зупиняється, до того ж з часом до них з’являється звикання.

Також до симптоматичної, або навіть краще сказати фонової, терапії відносять використання гіпоалергенних кремів, лосьйонів, гелів для душу, одягу та інших речей, що використовуються в побуті. Такі елементи будуть запобігати виникненню чи загостренню симптомів та покращать якість життя людини-алергіка. Широкий вибір якісних товарів для алергіків можна знайти в цьому магазині https://allergika.com.ua/.

Алергоспецифічна імунотерапія (АСІТ) не має моментального ефекту, але пройшовши повний курс правильно підібраного лікування можна досягти зупинки розвитку алергії аж до повної ремісії на ~50 років. І це не тільки довготривало покращить загальний стан, а й попередить розвиток такого тяжкого захворювання як бронхіальна астма.

На даному етапі АСІТ має 2 покоління:

1. Алергени.

2. Алергоїди.

Алергоїди є новітнім поколінням, вони більш безпечні (мають зменшену алергенність) та ефективні (мають підвищену імуногенність).

Дуже важливим в лікуванні алергії є метаболічна терапія.

На баланс імунної системи надзвичайний вплив має кишковий мікробіом та достатній рівень вітаміну Д.

Серед бактерій кишківнику найбільший позитивний вплив мають Lactobacillus acidophilus La-14, Bifidobacterium longum Bl-05, Lactobacillus plantarum Lp-115 та, особливо, Bifodobacterium lactis HN019, тому її кількість має переважати в препараті. Також слід звертати увагу на дозування – мінімально ефективне дозування для збалансування мікробіому при алергії 30 млрд КУО. Цим вимогам відповідає ProbioMax Daily DF.

В організмі «імунорегуляторним» вітаміном виступає вітамін Д. На жаль, 98% населення України має його дефіцит, що стає додатковим провокатором алергії. Тому необхідно здати аналіз на рівень вітаміну Д і разом з лікарем, відповідно до результату, обрати необхідну дозу. В будь-якому випадку дорослим необхідно приймати по 2000 МО з жовтня по травень, а діткам 1000 МО. Хоча остаточне рішення бажано прийняти з лікарем. Власне пацієнту слід стежити, щоб призначений препарат вітаміну Д не містив алергенів в якості додаткових компонентів. Компанія Xymogen ретельно стежить, щоб всі препарати були очищені від алергенів. Тому лінійка препаратів вітаміну Д – D3 2000D3 5000D3 liquid містить мінімальну кількість інгрідієнтів і максимально очищена від продуктів, що можуть викликати алергію.

Задіюючи комплексний підхід до лікування алергії, можна назавжди забути про її симптоми!!!

CLOSE
Add to cart

×