фолиевая кислота и фолаты

Фолієва кислота VS Фолат

Вітамін В9 це водорозчинний вітамін. Він грає важливу роль в метаболізмі амінокислот, синтезі і метилюванні ДНК і багатьох інших біологічних шляхах.

Вітамін В9 допомагає підтримувати нормальне серцево-судинне здоров’я, когнітивні функції і настрій протягом усього життя. Жінки, які дотримуються здорової дієти з достатньою кількістю фолієвої кислоти протягом усього дітородного віку, можуть знизити ризик народження дитини з вродженим дефектом головного або спинного мозку.

Дефіцит Вітаміну В9 відповідно підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань (за рахунок підвищеного рівня гомоцистеїну), народження дітей з вродженими дефектами нервової трубки і навіть підвищує ризик розвитку раку.

Джерела фолієвої кислоти включають фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, збагачені злаки і харчові добавки.

Фолієва кислота і 5-метілтетрагідрофолат (5-MTHF) є двома основними формами добавок фолату. 5-MTHF є природним дієтичним фолатом і основною формою фолату в плазмі і спинномозковій рідині. Синтетична фолієва кислота, яка використовується для збагачення харчових продуктів і більшості добавок, повинна бути ферментативно перетворена в 5-MTHF. На жаль, цей процес біоконверсії може бути неповним у деяких людей.

Збагачення фолієвою кислотою було успішним з точки зору суспільної охорони здоров’я. Однак в дозах, навіть 200 мкг в день, певна кількість фолієвої кислоти залишається неметаболізованою і надходить в периферичний кровообіг. Циркулююча фолієва кислота була виявлена майже у всіх дітей і дорослих, що викликає стурбованість з приводу потенційних довгострокових наслідків для здоров’я.

5-MTHF безпосередньо підвищує рівень фолату в плазмі швидше, ніж еквівалентна доза фолієвої кислоти, навіть у людей з порушеним метаболізмом фолату (поліморфізм MTHFR C677T), а таких близько 58%!

Фолієва кислота також може маскувати дефіцит вітаміну B 12, що повністю усувається при використанні MTHF.

 

Крім того, у деяких дітей церебральний дефіцит фолату (CFD) є результатом аутоантитіл, які блокують транспорт фолату в мозок через рецептор фолату-α (FR-α). Оскільки фолієва кислота конкурує з 5-MTHF за поглинання FR-α, фолієва кислота не рекомендується для людей з CFD. Дослідження показують, що 5-MTHF може транспортуватися в мозок альтернативними шляхами.

 

Найбільш корисними дієтичними джерелами вітаміну В9 є цілісні продукти, такі як листові зелені овочі. Якщо вам потрібно приймати добавки, метілфолат є хорошою альтернативою фолієвої кислоти. 5-MTHF дозволяє уникнути відомих і потенційних недоліків, пов’язаних з фолієвою кислотою.

5-MTHF містить 1000 мг 5-метилтетрагідрофолієвої кислоти в одній капсулі.

Дані вказують, що додавання 5-MTHF вигляді Quatrefolic® підвищує фолат в плазмі набагато ефективніше, ніж фолієва кислота.

 

5-MTHF ES  містить 5000 мкг 5-MTHF (5-метилтетрагідрофолат) в одній капсулі.

5-MTHF + B12

Інноваційна формула у вигляді біоактивної солі фолієвої кислоти Quatrefolic® + вітамін В12 у вигляді MecobalActive®

CLOSE
Add to cart

×