ФУНКЦІОНАЛЬНА МЕДИЦИНА СЕРГІЙ ЮР’ЄВ: СЕКРЕТ УСПІХУ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ

Про здоровий спосіб життя написано і розказано вже стільки, що всі давним-давно повинні були стати його затятими прихильниками. Однак не все так просто – брак часу, напружений ритм життя просто не мають у своєму розпорядженні до цього. Чергова спроба вести здоровий спосіб життя часто закінчується перекусами на ходу, зловживанням міцним чаєм або кавою, сигаретами, а часом і рясними трапезами на ніч. А якщо це все ще й у поєднанні з малорухливим способом життя.

Одного разу можна виявити, що організм «збунтувався» і не бажає підтримувати нас в наших «задоволеннях». Порушення роботи будь-якого з органів відбивається на функціонуванні інших, і, в кінцевому рахунку, на життєдіяльності всього організму. Всі клітини, тканини, органи і системи органів тісно взаємопов’язані в організмі. Вони функціонують злагоджено і складають єдине ціле. Врахувати це і нормалізувати процеси роботи оранізма вміють саме фахівці функціональної медицини. Так, що ж собою являє цей напрям медицини?

Функціональна медицина (ФМ) – це персоналізована система превентивної медицини, заснована на доказових принципах і являє собою підхід до пацієнта з методологією та інструментами, спеціально призначеними для профілактики і лікування хронічних захворювань.

Функціональна медицина не займається лікуванням гострих порушень або наданням невідкладної допомоги, а спрямована на виявлення та усунення факторів ризику, які піддаються контролю, таких як шкідливі звички, дієта і фізична активність.

Головне завдання функціональної медицини – це діагностика і корекція метаболічних порушень, які ведуть до розвитку і прогресуванню різних захворювань. Вона фокусує свою увагу не на тому, щоб прибрати окремі симптоми, наприклад, головний біль або біль в шлунку, а на виявленні причин виникнення цього болю і вирішенні проблеми на біохімічному рівні.

Класична медицина поділяє організм на окремі спеціальності: урологія, гінекологія, неврологія, кардіологія, гастроентерологія, ендокринологія, хірургія і т.д. і кожен фахівець відповідає саме «за свою ділянку» організму. Класична медицина не займається профілактикою захворювань, вона займається вже сформованими хворобами, лікує не причини, а наслідки, які не хворого, а хвороба. А для отримання стійкого ефекту і міцного здоров’я необхідно набагато більше, ніж просте стандартизоване лікування, необхідний індивідуальний підхід до кожного хворого. І саме бажання лікарів отримати ефективні інструменти в лікуванні хронічних захворювань і їх попередженні призвело до розвитку функціональної медицини. Функціональна медицина в першу чергу орієнтується на пацієнта, виявляючи дисбаланси в його біологічних функціях, роблячи його рівноправним учасником в процесі відновлення цих функцій.

Функціональна медицина домагається своїх цілей за допомогою фізичних вправ, здорового харчування і способу життя, використання новітніх лабораторних досліджень та інших діагностичних методик, розумного використання лікарських засобів або біологічно активних добавок.

ФМ спрямована на:

  • попередження хвороби на стадії, коли вона ще не призвела до структурних порушень в організмі
  • лікування захворювань шляхом нормалізації фізіологічних процесів в організмі.

Розглянемо конкретний приклад:

Людина хоче схуднути і пробує нову багатообіцяючу дієту, відповідально слідуючи всім її вимогам. Але незважаючи на всі зусилля, вага стоїть мертвим вантажем або показує не ті результати, на які людина розраховував. Насправді, зважитися і почати діяти це вже значний крок, але не завжди цього достатньо для того щоб домогтися результатів.

Фахівці з функціональної медициною, використовують такий термін – стійкість до втрати ваги. Це хронічний стан широко поширене і зустрічається навіть у тих, хто дотримується здорового способу життя. Стійкість до втрати ваги, може бути спровокована різними прихованими факторами – від генетичних порушень до гормональних збоїв і поганої роботи кишечника. Ось найбільш часті причини, що перешкоджають втраті ваги:

1. Лептіновая резистентність

Лептин – це гормон, що виробляється жировими клітинами. Він повідомляє мозку про те, що людина наситилася, а також що для вироблення енергії потрібно спалювати жир. При лептіновой резистентності організм не розпізнає цей гормон, від чого й не отримує ці важливі сигнали, і в результаті починає акумулювати жир про запас.

2. Інсулінова резистентність

Інсулін відповідає за регуляцію рівня цукру в крові. Простіше кажучи, саме інсулін відкриває доступ глюкози в клітину, а якщо клітина несприйнятлива до інсуліну, то глюкоза, замість того щоб забезпечити клітину енергією, залишається циркулювати в крові. А вся невитрачених клітинами енергія перемикається в режим накопичення жирової тканини. Тому люди з інсуліновою резистентністю можуть мало є, але при цьому вони все одно набирають вагу.

3. Дисфункція наднирників

Одна з основних функцій надниркових залоз – це виробництво гормону стресу – кортизолу. Кортизол бере активну участь в роботі ендокринної системи, але його надлишок призводить до безлічі негативних наслідків, одне з яких – стійкість до втрати ваги.

4. Порушення щитовидної залози

Занадто низький рівень гормонів щитовидної залози (Т3 і Т4) – одна з найчастіших причин проблем із зайвою вагою. Симптоми нестачі даного гормону: втома, сонливість, погіршення пам’яті, мерзлякуватість, набряки навколо очей, болі в м’язах і / або суглобах, запори, сухість та висипання на шкірі, випадання волосся і т.п.

5. Порушення в рівнях естрогену і прогестерону

Ці порушення характерні для жіночого організму. Необхідно провести комплексний аналіз рівня естрогену у жінки протягом місяця на базі слини. Ці результати дадуть відповідь про стан її здоров’я і зокрема про причини набору ваги.

6. Проблеми з кишечником

Кишечник відсотків на вісімдесят формує імунітет людини і виробляє майже весь серотонін, який відповідає за настрій. Дієта з підвищеним вмістом шкідливої ​​їжі призводить до розвитку патологічної мікрофлори, яка сприяє набору ваги і підвищення холестріна.

7. Токсини з навколишнього середовища

Це можуть бути шкідливі компоненти, що містяться в косметиці, побутової хімії, посуді, важких металах, що зустрічаються в питній воді, їжі, будівельних матеріалах використовуваних для обробки приміщень і т.д. Потрапляючи в організм, ці токсичні речовини призводять до серйозних збоїв в роботі ендокринної системи, що веде до набору ваги.

Це можуть бути шкідливі компоненти, що містяться в косметиці, побутової хімії, посуді, важких металах, що зустрічаються в питній воді, їжі, будівельних матеріалах використовуваних для обробки приміщень і т.д. Потрапляючи в організм, ці токсичні речовини призводять до серйозних збоїв в роботі ендокринної системи, що веде до набору ваги.

Для виявлення причин стійкості до втрати ваги, перше, що слід зробити, – це звернутися до фахівця з функціональної медицині, так як він володіє всіма необхідним інструментами – це і велика база наукових знань, і прогресивні методи діагностики і головне – вміння не просто лікувати симптоми , а визначати і усувати глибинні причини захворювань. Тільки комплексний підхід до здорового схудненню призведе до бажаних результатів.

Функціональна медицина – це медицина майбутнього доступна вже зараз. Це синергія давньої і сучасної медицини, яка базується на системному підході до діагностики та лікування, враховує всі внутрішні ресурси організму і оцінює людини з позиції духу, енергетики, соматики, соціальних і природних умов. Функціональна медицина є найбільш перспективним напрямком розвитку медицини і безсумнівно займе гідне місце в сучасному світі.

В Україні зареєстрована і почала діяти громадська організація Українська Асоціація Функціональної Медицини.

Слід зазначити, що така асоціація створена вперше на території СНД. Головне завдання УАФМ: Сприяння розвитку функціональної медицини як самостійного напрямку медичної науки України, яка об’єднує всі напрямки персоніфікованого підходу до людини з метою реалізації заходів превентивної медицини включаючи генетичні, епігенетичні, фізіологічні, біохімічні фактори, метаболічні процеси, харчування, фізичні навантаження, психічне, психологічне здоров’я з метою збереження і продовження життя в максимально здоровому стані.

CLOSE
Add to cart

×