Як вибрати вітамінно-мінеральний комплекс?

Чи потрібно?

Серед населення побутує думка, що періодично, особливо навесні і восени, необхідно пропити комплекс вітамінів, а більш коректно – «полівітаміни» або «вітамінно-мінеральні комплекси». І ці рішення небезпідставні.

Вітаміни, і мінерали є важливими сполуками, які синергічно координують роботу всього організму. При цьому людський організм практично не здатний їх синтезувати сам, тобто в основному ми запасаємося ними з рослинних і тваринних джерел з їжею. Але, на жаль, в сучасному світі є нюанси, через які насичення корисних речовин в продуктах істотно знижується, наприклад:

  1. Виснаження грунтів – протягом десятиліть сільське господарство виснажливо використовує грунту, що призвело до збіднення на мінерали;
  2. Тривале зберігання продуктів, перш ніж вони потраплять до нас на стіл – чим довше продукт транспортувався, лежав в магазині або вдома в холодильнику, тим менше там корисних речовин;
  3. Технологія приготування їжі – не дотримується як виробниками, так і в побуті – тривала або надмірна термічна обробка, смаження і т.д. руйнують вітаміни.

І це тільки незначний список зовнішніх чинників, які збіднюють їжу … А якщо до цього додати ще хронічні стреси, шкідливі звички і нерегулярне харчування, що супроводжує сучасний стиль життя, то шанси отримати хоча б мінімальний адекватний вітамінно-мінеральний запас з продуктів харчування зводяться до нуля …

Як вибрати?

Достаток сучасного фармринку рясніє різноманітними яскравими упаковочка, обгортками, гаслами і переконаннями що їх продукт найкращий, що в цьому всьому дуже легко загубитися … На що ж дійсно звертати увагу і як вибрати вітаміни?

1. Форма

Мінерали однозначно повинні бути в хелатній формі (найвідоміші Albion®, TRAACS®). Якщо виробник їх використовує, то обов’язково вкаже це на упаковці.

Вітаміни повинні мати активовану, природну для організму форму і високу біодоступність .. Так, наприклад, природна форма вітаміну В9 – 5-метілтетрагідрофолат (5-МТГФ, Quatrefolic), а найбільш біодоступність – 5-МТГФ глюкозаміновий сіль, а не фолієва кислота, яка банально дешевше у виробництві. Природний вітамін Д для людини жиророзчинний, але для того, щоб бути біодоступним він повинен пройти мікроемульсіфікацію.

2. Дози

Дози вітамінів і мінералів повинні бути достатніми. Для того, щоб заповнити дефіцит, або навіть засвоїти профілактичну дозу, часто не вистачить просто денної норми.

На прикладі того ж вітаміну Д  денна норма для дорослої людини 600-800 МО, але для заповнення дефіциту у дорослого потрібно хоча б 2000 МО. Безліч комплексів зі стандартними дозуванням (100% від денної норми) створюються виробниками з метою економії.

3. Комбінації

Не всі вітаміни можна пити окремо. Так, наприклад, вітамін А потрібно приймати з вітамінами С і Е, а в ідеалі взагалі в складі полівітамінного комплексу – А, В, С, Д, Е і антіоксідактов, так як вітамін А токсичний, якщо приймати тільки його. А ось вітаміни Д і В9 (Quatrefolic) можна приймати кожен окремо, вони не мають таких обмежень.

4. Призначення

Вітаміни для вагітних, вітаміни для чоловіків, вітаміни для жінок, вітаміни для дітей і т.д. мають свої особливості і це теж повинно бути враховано. Наприклад, вагітним не можна високі дози вітаміну А, але потрібно більше фолатів (5-МТГФ, фолієва кислота) і заліза. Діткам, навпаки, не можна багато заліза без показань. Більш того, отруєння високими дозами заліза стоїть на першому місці серед дитячої смертності від токсичних речовин.

5. Додаткові інгредієнти

Якщо ви вже все-таки вирішили оздоровитися, то не варто навантажувати організм додатковими токсинами. Прослідкуйте, щоб в препараті не було штучних барвників і ароматизаторів, деяким людям варто звернути увагу і на наявність у складі глютену, лактози, алергенів.

6. Полікомпонентні препарати

Крім тотального вітамінна мінерального дефіциту, люди часто відчувають брак омега-3 кислот, мають дисбаланс кишкової мікрофлори. Тому варто звернути увагу на комбіновані препарати з омега-3 (ЕПК і ДГК) і пробіотиками. Але це вже корисна рекомендація, необов’язкова до виконання.

Прийнявши до уваги хоча б ці 5-6 рекомендацій, можна вибрати хороший полівітамінний комплекс і завдяки цьому отримати реальний ефект для здоров’я!

CLOSE
Add to cart

×