Як захиститися від стресу?

Стрес – це постійний супутник життя людини. Завдяки стресу людина підвищує свої адаптаційні можливості, покращується працездатність і навіть імунний захист! Але якщо стрес довготривалий, він, навпаки, виснажує ресурси організму – людина хронічно втомлена, часто хворіє, набирає вагу, погіршується сон, пам’ять, з’являється нервозність.

Ось декілька фактів про надмірний вплив стресу на людський організм:

  • 95% всіх хвороб викликаються або провокуються хронічним стресом.
  • Гормони стресу пошкоджують гіпокамп – центр пам’яті мозку – сприяючи втраті пам’яті і деменції.
  • Приналежність до соціальної групи – релігійної, спортивної чи навіть боулінг-клубу – знижує ризик смерті від усіх причин і сприяє довголіттю, незважаючи на звички людини.
  • Було досліджено, що люди з хронічно високим рівнем стресу в житті, мали більш високий ризик серцевих нападів, ніж ті, хто курив, мав надлишкову вагу, мав високий кров’яний тиск чи не займався фізичними вправами.

Так як же вберегтися від негативного впливу стресу?

Ось 9 ефективних порад для керування стресом:

  1. Розслабтеся – робіть те, що розслабляє саме ВАС! Для когось це може бути йога, дихальні практики, а для когось прогулянка по лісу, берегу річки, тепла ванна чи заняття коханням. Знайдіть щось, що Вам подобається і насправді розслабляє Вас.
  2. Навчайтеся методам релаксації – спробуйте вивчити нові навички розслаблення, такі як медитація, глибоке дихання, йога, глибоке розслаблення м’язів чи новий вид масажу.
  3. Рухайтеся – фізичні вправи – це потужний, добре вивчений спосіб контролювати стрес. Так що регулярно займайтеся фізнавантаженнями – робіть зарядку, запишіться на фітнес чи в тренажерний зал, ходіть на прогулянки.
  4. Використовуйте теплову терапію – прийміть гарячу ванну чи відвідайте сауну, щоб допомогти тілу розслабитися і включити реакцію релаксації
  5. Оптимізуйте своє харчування – очистіть свій раціон від речовин, що сприяють розвитку стресу, наприклад, кофеїн, алкоголь і рафінований цукор. Також регулярно їжте, щоб уникнути стресу від голоду.
  6. Оцініть свої переконання – вивчіть своє ставлення та відповідь на різноманітні ситуації і розгляньте можливість змінити свою точку зору і реакцію на них.
  7. Формуйте оточення – свідомо формуйте своє оточення, оцініть людей, з якими Ви спілкуєтесь, відвідуйте спільноти по інтересам. Вони є Вашими найпотужнішими союзниками у досягненні довгострокового здоров’я.

Наступні поради є також дуже дієвими, але їх бажано узгоджувати з лікарем.

8. Біологічно активні добавки – прийом полівітамінів чи окремих поживних речовин, може допомогти збалансувати реакцію на стрес, наприклад, вітамін С, комплекси вітамінів групи В, включаючи В6 і В5 або пантотеновую кислоту, а також цинк і найголовніше, магній, релаксаційний мінерал. Такі комплекси можна знайти в Adrenaliv, Adrenal Manager, Adrenal Essence.

9. Спробуйте рослинні препарати – адаптогенні трави, такі як женьшень, родіола рожева, сибірський женьшень, кордіцепс і ашваганда допоможуть збалансувати Вашу реакцію на стрес.

CLOSE
Add to cart

×