Як поліпшити клінічний ефект антидепресантів за допомогою нутрицевтиків

Сучасне лікування великого депресивного розладу (ВДР), поширеного психічного захворювання, є неадекватним, оскільки дві третини людей, які лікуються антидепресантами першого ряду, не досягають ремісії . Для багатьох це хронічне захворювання, яке часто потребує декількох спроб лікування.

Використання додаткових нутрицевтиків може покращити клінічний ефект антидепресантів, впливаючи на кілька ключових нейробіологічних механізмів, що лежать в основі розладу. Ці нутрицевтики включають: S-аденозилметіонін (SAMe), 5-гідрокситриптофан (5-HTP), ейкозапентаєнову кислоту (EPA), цинк і фолієву кислоту (або фолієву кислоту, або 5-MTHF).

SAMe — це ендогенна сірковмісна сполука, відповідальна за метилювання нейромедіаторів, які регулюють настрій. SAMe може покращити депресивний настрій за рахунок посиленого метилювання катехоламінів і збільшення обміну серотоніну, інгібування зворотного захоплення норадреналіну, посилення дофамінергічної активності, зниження секреції пролактину та збільшення перетворення фосфатидилхоліну.

5-HTP є незамінним попередником моноаміну, який походить від L-триптофану та необхідний для синтезу серотоніну .

Вісім контрольованих досліджень із застосуванням L-триптофану або 5-HTP разом з антидепресантами показали позитивні результати посилення ефекту антидепресивної відповіді.

Антидепресивна активність омега-3 жирних кислот, відбувається через модуляцію повторного захоплення, деградації, синтезу та зв’язування з рецепторами норадреналіну, дофаміну та серотоніну; протизапальну дію; і підвищення плинності клітинної мембрани.

Мінерал цинк бере участь у гіпокампальному нейрогенезі, а також модифікує N-метил-d-аспартат та активність глутамату.

Огляд Lai et al. в якому вивчали вплив  монотерапії цинком (25 мг/день) як доповнення до антидепресантів, вияв, що цинк значно знижує показники симптомів депресії.

Фолат бере участь у шляхах метилювання та відповідає за метаболізм і синтез різних моноамінів, і особливо бере участь у синтезі SAMe з гомоцистеїну.

Метилфолат є кофактором у виробництві моноамінів серотоніну, дофаміну та норадреналіну, які беруть участь у регуляції настрою та механізмах дії антидепресантів. 5-метилтетрагідрофолат (5-MTHF), є приблизно таким же ефективним, як і антидепресант тразодон.

5-MTHF у вигляді Quatrefolic® – це найкраща біологічно активна формула водорозчинного вітаміну B9, солі фолієвої кислоти, яка на сьогоднішній день є кращою біологічно активною добавкою для людей, що мають проблеми з травленням, засвоєнням або проблеми з метаболізмом фолієвої кислоти.

5-HTP CR – формула з унікальною системою доставки діючої речовини. Вона поступово і стабільно вивільняє 5-HTP протягом певного періоду часу. 5-HTP –  високоочищена амінокислота, що не містить шкідливих речовин, отримана з насіння рослин.

SAM-e (S-аденозил-L-метіонін)  сприяє синтезу, активації і метаболізму нейротрансмітерів, білків, нуклеїнових кислот, фосфоліпідів, гормонів і деяких препаратів.

CLOSE
Add to cart

×