Мікробіом людини

Мікробіом людини: чому наші мікроби можуть бути ключем до нашого здоров’я

Безліч станів, від ожиріння до тривоги, схоже, пов’язані з мікробами що знаходяться у Нас.

Що таке мікробіом?

Як у середині, так і зовні, наше тіло містить величезну кількість мікроорганізмів. Бактерії, а також грибки, віруси та інші мікроби разом названі людською мікробіотою. Мікробіом вашого організму – це всі гени, які містить ваша мікробіота. Наш кишковий мікробіом може змінюватися протягом усього нашого життя під впливом навколишнього середовища, довготривалих дієт, стресу та прийому ліків.

Здається, що мікроби є скрізь?

Дослідження, проведене в 2016 році, показало, що мікробні клітини і клітини людини співіснують приблизно у співвідношенні 1,3:1.

Чи однакові мікроби в моїй кишці і на моїй шкірі?

Ні, різні частини тіла – шкіра, піхва, кишечник – всі мають різні групи мікробів. У той час як кишкові мікроби привертають до себе велику увагу, мікроби в інших місцях також важливі: у недавніх дослідженнях вчені виявили, що бактерії, які зазвичай знаходяться на шкірі, можуть допомогти захистити шкіру від раку. Мікроби також у кожної людини різні, це допомагає пояснити, чому люди по-різному реагують на одні й ті ж продукти. «Корисні чи шкідливі помідори для вас, корисний рис чи гірший для вас, ніж морозиво і т.д., це пояснюється вашим мікробіомом».

Мікробіом кишечника також пов’язаний з тим, як люди реагують на певні ліки, включаючи те, як хворі на рак реагують на хіміотерапію.

Хоча це ще тільки майбутнє, Крайан вважає, що для лікарів стане звичайною справою стежити за складом мікробіому пацієнтів. «Особисто я вважаю, що медицина, отримана з бактерій або мікробіома, – це майбутнє точної медицини», – сказав він.

Як правильно підібрати пробіотик?

Пробіотики, які забезпечують користь для здоров’я, включають різні штами Bifidobacterium, Lactobacillus і Saccharomyces. Більшість пробіотичних добавок включають комбінацію різних штамів в одній і тій же добавці.

Коли стосується мікробіома, то це «має бути правильна група бактерій, які працюють разом і разом синтезують правильні хімічні речовини для вашого організму».

«Це трохи схоже на тропічний ліс: у вас може бути дуже хороша папороть, яка дуже щаслива, але якщо це єдина рослина у вашому тропічному лісі, і у вас немає різноманітності, це не буде добре для грунту», – сказав Тім Спектор, професор генетичної епідеміології в Королівському коледжі Лондона і автор книги «Міф про дієту».

Крім того, важливо вживати пробіотики в достатній кількості.

Пробіотики зазвичай вимірюються в колонієутворюючих одиницях (КУО). Як правило, більш високі дози дають кращі результати в більшості досліджень.

 Тим не менш, деякі пробіотики можуть бути ефективними в дозуваннях 1-2 млрд. КУО в день, в той час як іншим може знадобитися не менше 30 млрд. КУО для досягнення бажаних результатів.

 При прийомі високих доз пробіотику не було виявлено негативного впливу. Одне дослідження давало учасникам до 1,8 трильйона КУО в день.  Однак це дорого і не дає ніяких додаткових переваг.

ProbioMax від компанії Xymogen це інноваційний пробіотик преміум класу.

§  ProbioMax Daily DF містить 30 млрд КУО (15 млрд B.lactis),

§  ProbioMax DF містить 100 млрд КУО (50 млрд B.lactis)

§  ProbioMax® 350 DF містить 18 різних штамів і 350 млрд КУО в 1 стик – пакеті!

CLOSE
Add to cart

×