Мультикомпонентний аналізатор алергенів ALEX

21 березня 2018 року в Києві, за участі понад 150 лікарів-аллерголов відбулася презентація сучасного мультикомпонентного аналізатора алергенів ALEX (Австрія), що дозволяє на молекулярному рівні визначати більшість алергенів.

За словами медичного директора компанії «Дансон фарма», виконавчого директора Української асоціації функціональної медицини Сергія Юр’єва, вперше в Україні алергологічний центр клініки сімейної та функціональної медицини «FxMed» представив широкому колу фахівців мультикомпонентний тест-аналізатор.

«Тест ALEX (Allergy Explorer) розроблений MedTech, компанією Macro Array Diagnostics (MADx, Австрія) з використанням нанотехнологій. Він визначає 99% всіх клінічно важливих алергенів і алергенних молекул. Тест являє собою чіп, на якому за допомогою нанотехнології розміщені 160 екстрактів алергенів і 122 алергенних молекули пилку дерев, трав і бур’янів, алергенів тварин і комах, грибів і їжі. Це найсучасніший і високотехнологічний тест в області діагностики алергії. Також для тесту береться кров не з вени, а з пальця. Це важливо для проведення аналізу у дітей раннього віку. Він тепер буде доступний на ринку лабораторних послуг України », – сказав Юр’єв.

Він акцентував, що швидка і точна діагностика дозволить призначити своєчасне необхідне лікування від алергічних захворювань і попередити подальший розвиток хвороб.

«За допомогою цієї технології людина фактично отримує свій алергологічний паспорт. Мультикомпонентних тест дозволить швидко, якісно і доступно отримати профіль сенсибілізації, який визначає рівні специфічних імуноглобулінів до алергенів, що відповідають за розвиток алергічних реакцій у пацієнта, одночасно вимірює їх рівень в крові і за результатами дає можливість лікарю підібрати єдине правильне лікування алергії, рекомендувати дієту і профілактичні заходи. Особливо це важливо для пацієнтів з можливістю розвитку алергічних реакцій негайного типу – анафілаксії », – зазначив Юр’єв.

За словами експерта, у всьому світі алергія є найпоширенішим захворюванням. «Чим більш економічно розвинена країна, тим більше в ній пацієнтів з алергією. 150 млн європейців хворіють на хронічні алергічні захворювання. Це приблизно 45% населення Євросоюзу, з них 8% люди, які схильні до анафілаксії – група смертельного ризику. 7 млн європейців страждають тільки харчовою алергією », – повідомив Юр’єв.

Як сказала головний лікар алергологічного центру клініки «FxMed» Олена Московенко, в Україні близько 35% людей, які хоча б раз у житті звернулися до алерголога. «Дуже багато замикаються на рівні сімейного лікаря або взагалі не лікуються. Тому я вважаю, що реальні цифри вище, ніж в Європі. Ймовірно, що вони досягають 50-60%. Найяскравіші прояви алергії – цілорічний нежить (алергічні цілорічні риніти), бронхіальна астма, навіть у немовлят до року, це різноманітні дерматити. Ми повинні готуватися, що кількість хворих з алергією буде зростати », – заявила Московенко.

За її словами, рання діагностика алергічних захворювань дозволяє проводити адекватне лікування і профілактику важких ускладнень, таких як бронхіальна астма, а також зменшує можливу інвалідизацію алергіків, пов’язану з бронхіальною астмою.

«Правильне своєчасне лікування дає можливість повноцінного життя, знижує економічні витрати на етапі діагностики та контролю ефективності лікування алергічних захворювань. Якщо є алерген – є можливість боротися з ним. Якщо його немає – його потрібно шукати. Це єдиний шанс, який дозволить провести ефективне лікування, дати перспективу для пацієнта. Тому розраховувати, що сам пацієнт допоможе нам, лікарям, встановити діагноз, не завжди правильно. Тут допоможе найсучасніша діагностика », – сказала Московенко.

CLOSE
Add to cart

×