Основні правила схуднення

Актуальною проблемою сьогодення є надмірна вага, яка може призводити до порушень в шлунково-кишковому тракті, статевої та психоемоційної сферах, захворювань суглобів і хребта, лептино- та інсулінорезистентності, передчасного старіння, порушення якості життя. Як уникнути цього?

1. Снідати!

Спосіб уникати сніданку, з метою скоротити кількість кілокалорій – не допоможе вам схуднути. Навпаки, сніданок це один з найважливіших прийомів їжі!

2. Їжте регулярно і різноманітно!

Прийом їжі в один і той же час, допоможе зменшити спокусу перекусити продуктами з високим вмістом жиру та цукру, а ведення харчового щоденника – хороший метод аналізувати якість і кількість їжі. Постарайтеся планувати свій сніданок, обід, вечерю і перекуси на тиждень, слідкуючи за тим, щоб ви дотримувалися норми калорій.

3. Вживайте більше овочів!

Овочі з низьким вмістом калорій і жирів, а також з високим вмістом клітковини – необхідні інгредієнти для успішного схуднення, вони допоможуть вам довше відчувати себе ситим.

4. Будьте активними!

Фізична активність – це ключ до втрати ваги та її зниження. Крім численних переваг для здоров’я, фізичні вправи можуть допомогти спалити зайві калорії, які ви не можете скоротити за допомогою обмежень в їжі. Їжа це паливо, якщо воно не згорає – перетворюється в жир.

5. Пийте достатньо води!

Люди іноді плутають спрагу з голодом. Ви можете в кінцевому результаті вживати додаткові калорії у вигляді перекусу, коли насправді склянка води – це те, що було дійсно потрібно.

6. Читайте маркування на етикетках!

Вивчення складу харчових продуктів допоможе вам обрати більш корисні варіанти. Використовуйте інформацію про білки, жири, вуглеводи і в цілому про калорії, щоб зрозуміти, як обрана їжа вписується в ваші добові норми калорій з метою втрати ваги.

7. Використовуйте меншу тарілку!

Застосування невеликих тарілок може допомогти поступово звикати до вживання їжі меншими порціями, не голодуючи. Шлунку потрібно близько 20 хвилин, щоб повідомити мозку, що він ситий, тому їжте повільно, ретельно пережовуючи їжу.

8. Не запасайтеся нездоровою їжею!

Щоб уникнути спокуси, намагайтеся не зберігати нездорову їжу вдома, особливо на видному місці. Замість цього вибирайте корисні перекуси, зберігаючи баланс білків, жирів і вуглеводів.

9. Скоротіть кількість алкоголю та солодких газованих напоїв!

Стандартний келих вина може містити стільки ж калорій, скільки шматочок шоколаду, а порція солодкої води – тижневу норму цукру. З часом, надмірне вживання цих продуктів може сприяти збільшенню ваги.

10. Уникайте стресу!

Хронічний стрес викликає сплеск гормону кортизолу, який може руйнувати м’язові волокна, порушувати метаболізм цукру в крові та стимулювати хімічний нейропептид Y в мозок.

11.Достатоньо спати!

Втрата лише години сну щоночі, протягом трьох днів, може викликати сплеск гормону греліну, який стимулює апетит, та спад гормону лептину, який говорить нам про те, що ми ситі. У свою чергу, глибокий сон сприяє виробленню жироспалюючого людського гормону росту (HGH).

Перевірені способи схуднути – споживати здорову, збалансовану, різноманітну їжу і бути фізично активними. Але внести зміни в спосіб життя непросто, тому ви можете шукати відповідь на питанням, чи може допомогти дієтична добавка, яка сприяє схудненню? Якщо ви думаєте про прийом харчової добавки для схуднення, проконсультуйтесь з лікарем. Це особливо важливо, якщо у вас високий кров’яний тиск, діабет, хвороби серця, захворювання печінки або інші захворювання. Однак, якщо у вас є приховане захворювання або схильність до серйозної хвороби, здорового способу життя буде недостатньо. Спочатку потрібно виявити і вилікувати основну хворобу. Щоб вчасно виявити захворювання, вам допоможе сheck-uр – програма комплексного медичного обстеження із застосуванням лабораторної, інструментальної та функціональної діагностики.

Кваліфікованих фахівців та індивідуальні сheck-uр – програми Ви можете знайти в Першій клініці сімейної та функціональної медицини FxMed.

CLOSE
Add to cart

×