СЕРГІЙ ЮР’ЄВ: СЕКРЕТ УСПІХУ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ

У Києві розпочала роботу перша клініка функціональної медицини FxMed. Популярний в США і Західній Європі медичний напрямок, в числі адептів якого, наприклад, сім’я Клінтон, на жаль, до цих пір в нашій країні – terra incognita. У чому суть функціональної медицини і які переваги вона обіцяє пацієнтам, нам повідав Сергій Юр’єв – досвідчений лікар сімейної медицини, CEO клініки сімейної та функціональної медицини FxMed

КРАЩЕ БУТИ ЗДОРОВИМ І БАГАТИМ …

Сергій Юр’єв: Ви, напевно, погодитеся, що краще бути здоровим і багатим, ніж бідним і хворим. Ця істина не вимагає доказів. Але не все так просто. Ми знаємо багато випадків, коли багаті і знамениті люди вмирали від різних хвороб в розквіті сил і їх великі гроші, привілейоване становище в суспільстві в даному випадку виявилися безсилі. Висновок простий – про здоров’я потрібно починати піклуватися до того, як настануть незворотні зміни в організмі. Сучасні технології, унікальні розробки в області генетики, біохімії дарують людині унікальну можливість жити довго і зберігати високу працездатність до глибокої старості.

ЩО Ж ТАКЕ ФУНКЦИОНАЛЬНАЯ МЕДИЦИНА?

Сергій Юр’єв: Класична медицина розглядає наш організм як набір органів. Відповідно медична практика розділена на окремі спеціальності, де кожен лікар стежить за своєю ділянкою тіла, не бачачи цілісної картини. Функціональна ж медицина замість того, щоб лікувати окремі органи, працює з цілісними системами організму на клітинному і молекулярному рівні, намагаючись розібратися в причинах виникнення проблем, а не в їх наслідки. Іншими словами, функціональна медицина не лікує симптоми, а виявляє причину системних збоїв організму на ранній стадії і усуває кореневу причину. Підготовка лікарів функціональної медицини в США здійснюється в університеті функціональної медицини, який приймає як студентів, так і вже практикуючих лікарів. Сьогодні цим інститутом завідує доктор Марк Хімон (Dr.Mark Hyman), який є особистим лікарем сім’ї Клінтонів. Досвід показав, що індивідуальний підхід до збереження здоров’я найбільш популярний серед активних людей з високим доходом, які бажають прожити довге життя в доброму здоров’ї.

ХРОНІЧНІ НАСЛІДКИ

Сергій Юр’єв: в наш час тисячі людей страждають від комплексних і хронічних захворювань, таких як діабет, хвороби серця, рак, психічні захворювання, аутоімунні порушення. На жаль, традиційна медицина не справляється з такими проблемами. В її арсеналі є рішення для лікування інфекцій, травм, надання першої допомоги і т.д., але, коли мова заходить про хронічні захворювання, традиційні методики і практики, як правило, безсилі. Бо основним фактором виникнення хронічних захворювань є взаємозв’язок між генами, повсякденною діяльністю (способом життя), а також навколишнім середовищем. Тут і приходить на допомогу функціональна медицина. Ідея в тому, щоб розібратися у функціях конкретного організму, подивитися, як працює організм, який ще зовні здається здоровим, провести профілактику захворювань до того, як вони проявлять себе. Розібратися з різними розладами організму допоможе молекулярна і при необхідності генетична діагностика. Але цього замало. Потрібно знати які умови оточують пацієнта, його звички харчування, захворювання членів його сім’ї, негативні фактори, пережиті стреси. Наприклад, якщо в родині хтось із батьків є аллергіком, то ймовірність того, що діти теж будуть алергіками дорівнює 50%. А якщо обоє батьків, то ймовірність зростає вже до 100%.

У ФОКУСІ – ПАЦІЄНТ

Сергій Юр’єв: Оскільки індивідуальна медицина, персоніфікований підхід до пацієнта знайшли своє підтвердження в ідеї функціональної медицини, у мене виникла ідея відкрити першу в Україні клініку функціональної медицини. За основу були взяті комплексні підходи до профілактичної медицини, відпрацьовані в США. Ці методи базуються на самих передових технологіях, на доказовій медицині. Однак, ми вирішили піти далі і пов’язати це з сімейною медициною, так щоб вся сім’я була обстежена. Такий комплексний підхід до здоров’я, мені здається, буде цікавий нашим пацієнтам. Ну, і, звичайно ж, один із напрямів клініки FxMed – алергія, як один із сучасних широко поширених проявів недуг, також знаходиться в полі нашого зору. Клініка FxMed володіє унікальними інструментами для діагностики алергії і для її подальшого лікування.

КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД

Сергій Юр’єв: Сьогодні багато людей замислюються над тим, як прожити довго, без хвороб, бо часто хвороби ставлять хрест на самих амбітних життєвих планах. Власне, для цього і існує клініка FxMed. Ми той острівець в сучасній медицині, де пацієнт може отримати те, за чим прийшов. Ми комплексно вирішимо всі його проблеми: проконсультуємо, забезпечимо суперсучасну діагностику, поставимо діагноз, призначимо правильне, ефективне лікування на основі унікальних особливостей його організму. І, що найголовніше, будемо супроводжувати його на шляху зцілення, поки не доб’ємося необхідного результату.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Сергій Юр’єв: Як на практиці працює функціональна медицина, наприклад, стосовно до проблеми зайвої ваги. Припустимо, людина вирішила схуднути. Таблетки п’є, калорії рахує, а результату – нуль. Або після незначного зниження ваги знову її швидко набирає. Справа в тому, що люди повніють не тільки від того, що вони їдять багато. Є маса інших внутрішніх, біохімічних причин, які впливають на те, що людина раптом починає набирати вагу, або навпаки, різко худне. Ось наглядний приклад. Жирова тканина виділяє гормон лептин. Цей гормон, взаємодіючи з центрами головного мозку, інформує мозок про те, що жирової тканини в організмі вже досить. Організм припиняє накопичувати жир і зменшує відчуття голоду. Але, на жаль, є такі генетичні фактори, які впливають на рецептори, пов’язані з лептином. Вони просто не сприйнятливі до цього гормону. Тобто, мозок, по суті, не чує сигналів про насичення. У такій ситуації у нас є спеціальні методи, для того, щоб допомогти організму, побачити, що лептину досить багато, і таким чином зменшити почуття голоду. Тому і дієта, яку ми призначимо пацієнтові, буде значно ефективніше, так як у пацієнта не буде вже бажання повертатися до практики поїдання великих обсягів їжі. Тому, дієтологія, це не самоціль, а лише один з інструментів у формуванні здорового способу життя.

CLOSE
Add to cart

×