Що таке варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен, також відоме як варикоз, проявляється розширеними і переповненими кров’ю венами. Варикозні вени зазвичай виглядають опухлими, піднятими, мають синювато-фіолетовий або червоний колір. Дана патологія дуже поширена, особливо у жінок. Близько 25% всіх дорослих мають варикозне розширення вен. У більшості випадків варикозне розширення вен проявляється на нижніх кінцівках.

Причини варикозного розширення вен

Симптоми варикозного розширення вен

Симптоми варикозного розширення вен дуже помітні – деформовані вени, набряк, тяжкість і біль в області розширених вен. У важких випадках вени можуть кровоточити, а внаслідок порушення мікроциркуляції можуть утворюватися виразки.

Діагностика варикозного розширення вен

Діагностику та лікування варикозного розширення вен повинен здійснювати лікар. До основних методів діагностики відносяться огляд ніг і видимих вен в положенні сидячи і стоячи, УЗД, контрастна ангіографія.

Лікування і профілактика варикозного розширення вен. Зміни способу життя.

Для того щоб запобігти виникненню або погіршення перебігу варикозного розширення вен необхідно:

  • Мати достатню фізичну активність
  • Підтримувати здорову вагу.
  • Робити вправи для поліпшення кровообігу.
  • Використовувати компресійні шкарпетки або панчохи.

Лікування варикозної хвороби

Консервативне лікування варикозного розширення вен полягає в зміцненні венозної стінки, нормалізації лимфодренажа, запобігання і лікування ускладнень.

Безпечними і ефективними в цьому плані є препарати діосміна.

Діосмін – це добре вивчений цитрусовий флавоноїди, який використовується для підтримки функцій капілярів і вен, а також здорової мікроциркуляції по всьому тілу.

Найбільш перспективні результати отримані з микронизированной очищеної флавоноидной фракції, що містить 450 мг діосміну і 50 мг гесперидину (гесперидин є попередником діосміна). Процес микронизации (зменшення розміру частинок до діаметра менше двох мікрометрів) покращує поглинання діоксину і продовження позитивного ефекту на стінку судини що, отже, сприяє стабільному тонусу вен.

Також мікронізований діосмін впливає на синтез простагландинів і вільних радикалів, підтримує антиоксидантні системи і баланс ейкозаноїдів.

Для зміцнення венозної стінки і зняття хронічного запалення необхідно достатнє насичення організму живильними речовинами, вітамінами, омега-3 кислотами.

Для запобігання утворенню тромбів використовуються антикоагулянти. На сучасному ринку їх дуже велика різноманітність, який саме підходить конкретній людині – необхідно вирішувати з лікуючим лікарем. При наявності гострого запалення використовуються як місцеві мазі, так і системні протизапальні препарати.

Якщо ж ситуація кардинально усугбляется проводиться хірургічне втручання – лігування і видалення вени. В даний час існує широкий спектр мінімально інвазивних варіантів лікування варикозного розширення вен. До них відносяться:

  • склеротерапія
  • мікросклеротерапія
  • лазерна хірургія
  • ендовенозная аблаціонная терапія
  • ендоскопічна хірургія вен
CLOSE
Add to cart

×