Спортивне харчування

Якщо ви культурист, професійний спортсмен або просто тренуєтеся, щоб поліпшити здоров’я, спортивне харчування може зіграти ключову роль у оптимізації благотворного впливу фізичної активності. За допомогою харчування та гідратації можна суттєво покращити продуктивність, відновлення та попередити травми.

Спеціалісти з харчування пропонують широкий спектр можливостей для підтримки здоров’я та спортивних цілей. Це може варіюватися від розпису щоденного харчового раціону, до всеохоплюючого плану харчування та особливого харчування для тренувань та змагань.

Важливість спортивного харчування

Споживання правильного балансу їжі та напоїв є важливим для всіх. Проте ті, хто активно займається спортом на регулярній основі, повинні знати, що це суттєво впливає на їх потреби. Наприклад, спортсменам може знадобитися більше калорій, ніж середній людині. Отже, якщо ви – спортсмен або просто займаєтесь фітнесом чи прийняли рішення про початок регулярних тренувань, то треба переглянути свій раціон. Правильно складений раціон допоможе:

 • підвищити рівень енергії
 • покращити здоров’я
 • керувати вагою
 • поліпшити концентрацію
 • розвинути склад тіла і ріст м’язевої маси
 • прискорити відновлення

Поживні речовини та енергія

Жири, білки (протеїни) та вуглеводи (цукри) забезпечують тіло енергетичним паливом. Вуглеводи є основним матеріалом, що використовується для роботи м’язів. Адекватне споживання цукрів необхідне для запобігання втоми м’язів.

Треба пильно стежити за споживанням жиру, але не слід повністю виключати його зі свого раціону. Жирна їжа є джерелом жирних кислот, які можуть бути використані як джерело енергії, особливо якщо час тренування більше однієї години. Жири також є будівельним матеріалом для гормонів і утворення клітинних стінок.

Білок може бути використаний як джерело енергії і є критичним для побудови нових м’язових тканин. При довгих і тривалих навантаженнях бажано додавати до раціону протеїнові коктейлі, але слід звертати увагу щоб це було чисте джерело якісного сироваткового білку, який не містить генно-інженерних гормонів (rBST і rBGH), як Fit Food Whey.

Керування вагою

Щоб зберегти здорову вагу, треба гарно харчуватись. Якщо ви хочете втратити вагу завдяки спорту, суворо зменшуючи споживання білків, жирів або калорій загалом, це може не тільки негативно вплинути на вашу продуктивність в залі, але й завдати серйозну шкоду організму.

Продукти, що обов’язково треба включити у раціон для оптимального спортивного харчування:

 • Овочі
 • Цільнозернові продукти
 • Фрукти
 • Якісний білок
 • Здорові жири

Гідратація

Важливо залишатись гідратованим під час тренувань. Неадекватне споживання рідини може призвести до зневоднення або, навпаки, навантаження внутрішніх органів надмірною кількості води. Це впливає на вашу продуктивність і може бути небезпечним для здоров’я. Слід зауважити, що зневоднення найшвидше виникає при тренуванні в жарких приміщеннях і вологих умовах. Проста вода ідеально підходить для регідратації (відновлення водного балансу).

CLOSE
Add to cart

×