Развитие мозга у ребенка

Здоровий розвиток мозку у дитини. Корисні речовини для мозку

ЗДОРОВИЙ розвиток МОЗКУ починається рано і триває все дитинство.  Здоровий мозок впливає на те, наскільки добре діти вчаться, контролюють імпульси, планують і приймають рішення.  Це також впливає на їх соціально-емоційні навички, настрій і психічне здоров’я.

Згідно зі статтею журналу педіатрії 2016 року про роль харчування в розвитку мозку, структурні та інтелектуальні здібності мозку в основному встановлюються до 3 років.  У дитинстві формується структура мозку і «інформаційна магістраль».

У дитинстві з’являються формальне навчання, управлінські навички, такі як здатність до планування і прийняття рішень.  Хоча зростання і розвиток мозку все ще продовжується в підлітковому віці, відбувається збій.  Мозок починає скорочуватися, видаляючи недостатньо задіяні нейрони і інформаційні шляхи, щоб більш важливі з них могли процвітати.

На розвиток мозку дітей раннього віку впливають багато факторів, але експерти зосереджуються на трьох ключових областях: вплив, досвід і харчування.

Вплив токсинів, таких як свинець, а також інфекції, стрес і травми можуть мати довгострокові наслідки для розвитку мозку.  Точно так же позитивний або негативний досвід можуть впливати на розвиток мозку.  Наприклад, зневага або жорстоке поводження можуть мати руйнівні і тривалі наслідки, а спільні ігри з дитиною або спільне читання розповідей корисні для розвитку мозку.  Третій ключ до здорового мозку – це звичайно ж харчування.

Живильні речовини для здорового розвитку мозку

Молодий мозок більш вразливий до впливу дефіциту поживних речовин, ніж старий мозок.  Фактично, дефіцит поживних речовин в ранньому віці може вплинути розвиваючу структуру мозку, порушити його функції і в подальшому призвести до когнітивного дефіциту.

Хоча мозок «пластичний» і може оговтатися від такої шкоди, як дефіцит поживних речовин, експерти відзначають, що існують критичні періоди розвитку та періоди, коли області мозку мають більш високі потреби в поживних речовинах.  Це робить дефіцит в цей критичний період розвитку більш руйнівним.

Протеїн

Цей макроелемент і його амінокислоти є будівельними блоками будь-якого процесу зростання, включаючи розвиток мозку.  Білок є компонентом нейронів або нервових клітин і нейротрансмітерів, які передають повідомлення між нейронами і допомагають будувати структуру і розмір мозку.

DHA

Більше половини мозку складається з жиру.  Жир необхідний в раціоні дітей для неврологічного розвитку і роботи мозку.  Недостатня кількість жирів в раціоні може привести до поганого росту і когнітивним розладам.

Докозагексаєнова кислота, або те, що частіше називають DHA, являє собою довголанцюжкову поліненасичену жирну кислоту і одну з найбільш важливих жирних кислот омега-3 в мозку.  DHA необхідна для створення, руху, організації та з’єднання нейронів мозку.  Вона також бере участь в побудові структури сітківки.  Таким чином, DHA грає роль в інтелекті, зорі, уваги і контролю над імпульсами.

Морепродукти, в тому числі жирна риба, така як лосось, є найкращим джерелом DHA.

Холін

Холін є важливою живильною речовиною, а це означає, що ми повинні отримувати його з нашого раціону, оскільки наш організм його не виробляє.  Холін бере участь в структурі клітин мозку, нейротрансміссіі, а також в обробці і зберіганні пам’яті.

Холін міститься в яєчних жовтках, а також в м’ясі і горіхах, таких як фісташки і мигдаль.

Залізо

Мієлінізація, процес покриття нейронів жировою оболонкою, званої мієліном, для забезпечення ефективної передачі інформації по всьому мозку, вимагає заліза.  Крім того, нейротрансмітери, які відправляють хімічні повідомлення в мозок для регулювання фізичного функціонування, такого як частота серцевих скорочень і дихання, а також психологічного функціонування, включаючи навчання і концентрацію, залежать від отримання достатньої кількості заліза в раціоні.

Є багато харчових джерел заліза.  Залізо міститься в продуктах тваринного походження, таких як яловичина або куряча печінка, птиця і риба.  Рослинні джерела включають боби, збагачені пластівці для сніданку, тофу і шпинат, і їх слід вживати з продуктами, що містять вітамін С, такими як помідори або цитрусові, щоб поліпшити засвоєння заліза в організмі.

Цинк

Цинк бере участь у всіх основних функціях мозку.  Дефіцит цинку в ранньому дитинстві був пов’язаний з поганим навчанням, увагою, пам’яттю і настроєм.  М’ясо, молюски, боби, горіхи і цільнозернові продукти – хороші джерела цинку.

CLOSE
Add to cart

×