Дисфункція шлунково-кишкового тракту

Що таке дисфункція шлунка і кишечника?

Шлунково-кишковий тракт людини (ШКТ) має кілька функцій. В першу чергу це, звичайно, травлення: від подрібнення їжі зубами до перетравлення в шлунку, всмоктування в кишечнику, видалення залишків (дефекація). Але є й інші функції:

 • захист організму від потрапляння в нього з шлунково-кишкового тракту бактерій і токсичних речовин, що надійшли з їжею (т. зв. «бар’єрна» функція);
 • підтримання імунітету;
 • участь в обміні речовин.

Коли збій в роботі шлунково-кишкового тракту і не залежить від виразкою або іншими ушкодженнями, він називається функціональним. Це може статися через інфекції, загибелі корисних шлунково-кишкових бактерій (т.зв. «дисбактеріоз»), попадання в організм алергену. Крім того, у випадку з шлунково-кишковим трактом як ніколи актуальною є приказка «всі хвороби від нервів»: проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту дійсно дуже часто обумовлені сильним або постійним стресом.

Якщо людина хронічно страждає від функціональних порушень шлунково-кишкового тракту, і мова не йде про інтоксикацію або алергії, таку проблему (вона завжди виражена в порушеннях дефекації і болях) називають «синдром роздратованого кишечника». Синдром роздратованого кишечника неможливо діагностувати шляхом аналізів, але він добре визначається за симптомами: біль у животі, регулярні запори або проноси, проблеми з апетитом. Однак іноді дисфункції бувають і має іншу природу.

Причини і види шлунково-кишкових дисфункцій

Як вже говорилося, стрес – одна з основних причин шлунково-кишкової проблематики, якщо алергія і інфекція виключені. Звичайно, залишаються ще виразкові захворювання, але, по-перше, дисфункція шлунково-кишкового тракту ними не обумовлений, а по-друге, виразки шлунка і кишечника теж часто виникають через нервового перенапруження.

Наступним в списку основних причин функціональних розладів шлунка і кишечника йде дисбактеріоз. Бактеріальна флора виконує в шлунково-кишковому тракті найважливіші завдання, пов’язані як з правильним переварюванням їжі, так і з забезпеченням імунних функцій шлунково-кишкового тракту. Тому, коли корисні мікроорганізми гинуть (наприклад, після прийому антибіотиків, або в силу все того ж стресу, або від неправильного харчування), болі, здуття, проноси / запори, тяжкість в животі, розлад шлунку не змушують себе чекати.

До причин функціональних розладів шлунково-кишкового тракту відносяться і хронічний інфекції – не гострі бактеріальні і не ротавіруси, а паразити. В першу чергу це гострики і лямблії, але існують і інші. Якщо лікар не запропонував зробити аналіз на їх наявність, на ньому слід настояти, оскільки крім простого нездужання паразити ЖКТ можуть створити і куди більш серйозні проблеми.

Проблеми з імунітетом – палиця з двома кінцями. Адже іноді саме дисфункція шлунково-кишкового тракту може порушити імунні процеси. Але часом буває і навпаки: організм, атакований вірусом, виснажений токсинами, переохолоджену і т.д., може переживати разом з іншими проблемами і функціональні розлади шлунково-кишкового тракту.

Вище відзначався і синдром роздратованого кишечника – як індивідуальний вроджений тип функціональної проблематики.

Викиди гістаміну – речовини природного походження, що утворюється в організмі з деяких амінокислот – також можуть бути причиною функціональних розладів системи травлення. Адже гістамін не тільки проводить алергічні реакції (функція, по якій він відомий найбільше), а й спазмує гладкі м’язи, тобто в т.ч. і шлунок, який відгукується на це болем. Також під впливом гістаміну посилено виділяється шлунковий сік, роз’їдаючи слизову. У нормі гістамін, який потрапив в шлунково-кишковому тракті, руйнується ферментом діаміноксидазу (ДАО). При недосточності діаміноксідази гістамін не утилізуються, і викликає вищевказані симптоми.

Нарешті, дисфункції шлунково-кишкового тракту часто супроводжують менструацію: багато жінок знають, що таке діарея і шлункові болі під час місячних. Так відбувається через гормональних зрушень в ці особливі дні.

Симптоми дисфункції шлунково-кишкового тракту

Головні прояви функціональних розладів шлунково-кишкового тракту – це:

 • Постійні запори або проноси;
 • Болі в животі, особливо вранці;
 • Відчуття тяжкості в животі;
 • гази;
 • Бурчання в кишечнику;
 • Слиз у калі;
 • Помилкові позиви іспражніться (т. Зв. «Тенезми»), що супроводжуються болями в районі прямої кишки.

Як діагностують дисфункції шлунково-кишкового тракту?

Діагностика в даному випадку відбувається методом виключення. Якщо дослідження не показало виразок, а аналізи – інфекції, то розлад класифікується як функціональне.

Як убезпечити себе?

В першу чергу слід боротися зі стресом. Добре допомагають дієти (а точніше правильне харчування) і помірні фізичні навантаження – йога, пілатес, біг, довгі піші прогулянки. Легкі заспокійливі і протитривожні кошти, такі як SerenX, теж будуть корисні.

Хорошим симптоматичним лікуванням запорів або проносів є природні проносні (ColonX) або закріплюють кошти (Candicidal).

Тим, хто страждає запорами, солодку випічку, шоколад і кава коштує якщо не повністю виключити з раціону, то звести до мінімуму. В їжі таких пацієнтів повинна неодмінно бути присутнім клітковина – у вигляді круп, висівок, сирих фруктів або біодобавок з клітковиною-пектином.

Страждаючі ж від регулярних проносів не повинні налягати на висівки і крупи, т. К. Вони стимулюють перистальтику ще сильніше. Їм також варто обмежити себе у вживанні м’яса і яєць. А ось кава пацієнтам з диареями пити можна.

І, звичайно, на столі будь-якого страждаючого функціональним розладом шлунково-кишкового тракту регулярно повинні бути живий йогурт і інші кисломолочні продукти з живими бактеріями (мацоні, айран і т. П.), А під рукою якісний пробиотик, але обов’язково з мінімальною дозуванням 30 млрд КУО.

Медичні методи боротьби з розладами шлунково-кишкового тракту

Якщо це можливо, в першу чергу необхідно усунути причину:

дисбактеріоз – пройти курс лікування пре- і пробіотиками. Пробіотик краще вибирати дозуванням не менше 30 млрд КУО, що має в складі комплекс лакто-і біфідобактерій (особливо ефективна Bifidobacterium lactis HN019) і антибіотикорезистентності. Всім цим характеристикам відповідають ProbioMax Daily DF і ProbioMax DF, що мають в складі 30 і 100 млрд КУО відповідно. Приймати по 1 капсулі в день.

Але для того, щоб бактерії «прижилися» їм необхідна живильне середовище у вигляді клітковини. Оптимальним варіантом буде «негрубі» розчинна клітковина, яка не зашкодить і без того скопроментірованную стінку кишечника. OptiFiber Lean містить 100% натуральне розчинне волокно – глюкоманнан, який володіє потужними пребіотіческімі властивостями. Приймати по 3 капсули 2 рази на день.

гельмінтних інвазію – пройти курс Протигельмітний терапії під керівництвом лікаря (!!!)

стрес – зовсім виключити стрес з повсякденного життя неможливо, але за допомогою психологічного настрою, здорової фізичної активності і спеціальних препаратів можна його контролювати. SerenX ™ – формула для підтримки відчуття внутрішнього спокою і балансу між системами організму, натуральна концентрована форма традиційної китайської трав’яної композиції.

Детоксикація і покращену функції і печінки – Drainage – це гомеопатичний печінковий «дренаж», який спільно з гомеопатичними засобами, підтримує екскреторну функцію. Drainage фокусується на функції печінки, нирок і товстої кишки і одночасно усуває симптоми, пов’язані з детоксикацією: знешкодження, виведення шлаків, солей, важких металів, токсинів і т.д.

Крім усунення причин використовуються симптоматичні ліки:

 • Комплексне проносне у пацієнтів з запорами (ColonX);
 • Протидіарейні у пацієнтів з проносами (Candicidal);
 • Cпазмолітікі для зняття болю (OptiMag 125);
 • Дренаж і детоксикація (Drainage).

Профілактика функціональних розладів

Як випливає зі сказаного вище, необхідно в першу чергу контролювати стрес – і за допомогою вправ, і медикаментозно. Дуже важливо також стежити за кишкової мікрофлорою – не допускати дисбактеріозу (завжди приймайте пробіотики під час і після курсу антибіотиків, не нехтуйте живими кисломолочними культурами в звичайному житті). Тим, хто схильний до запорів, слід вживати достатню кількість клітковини. І всім без винятку – берегти імунітет!

CLOSE
Add to cart

×